Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASILIKA ZALLËMI All 973,390.00 21 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 33,000 2014-12-29 2014-12-30 40210110462014 Sherbime te printimit dhe publikimit UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE SHERBIME PRINTIMI LIK FAT NR.124 DT.06.12.2014
  Qarku Lezhe (2020) VASILIKA ZALLËMI Lezhe 59,990 2014-12-26 2014-12-29 26320200012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik KESHILLI I QARKUT PAG FAT NR 41 DT 11.06.2014
  Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 13,800 2014-12-22 2014-12-23 77721220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PRINTIME BANERA LIK FAT NR.120 DT.03.12.2014
  Zyra e Punes Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 12,500 2014-12-22 2014-12-23 29110250152014 Kancelari ZYRA E PUNES BLERJE KARTOLINA URIMI FAT NR 129 DAT 18.12.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 8,400 2014-12-19 2014-12-23 29421220072014 Sherbime te printimit dhe publikimit QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.125 BANERA,FTESA ETJ
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 27,900 2014-12-19 2014-12-23 36021220172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE BLERJE BLUZA ME STAMPA PER PROJEKTIN E BASHKISE FAT.107 DT 20.11.14
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 200,000 2014-12-19 2014-12-22 40010110462014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime UNIVERSITETI "FAN S.NOLI" KORCE STUDIME E KERKIME LIK FAT NR.128 DT.15.12.2014
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 48,000 2014-12-12 2014-12-15 38610110462014 Libra dhe publikime profesionale UNIVERSITETI "FAN S.NOLI" KORCE PRINTIME E PUBLIKIME LIK FAT NR.104;123; DT.17.11.2014;05.12.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 9,500 2014-12-11 2014-12-12 27621220072014 Sherbime te printimit dhe publikimit QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.112 BANERA,FTESA ETJ
  Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 36,000 2014-12-11 2014-12-12 74221220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE DIZAJN DHE PRINTIM ADEZIV MAT.INDOOR FAT109 DATE 22.11.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 49,000 2014-12-09 2014-12-10 18110100152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE FAT.111 DT 25.11.14
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 15,000 2014-11-27 2014-12-01 37010110462014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme UNIVERSITETI "FAN S.NOLI" KORCE BLERJE MAT TE NDRYSHME LIK FAT NR.103 DT.17.11.2014
  Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 24,400 2014-11-14 2014-11-17 66121220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE MATERIALE PROMOCIONALE FAT.85 DT 20.10.14
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 80,000 2014-11-11 2014-11-12 34810110462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UNIVERSITETI "FAN S. NOLI"KORCE TABELA MKZ LIK FAT NR.99 DT.07.11.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 7,900 2014-11-10 2014-11-11 24521220072014 Sherbime te printimit dhe publikimit QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.96 BANERA,FTESA DHE POSTERA
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 222,500 2014-11-04 2014-11-05 34010110462014 Shpenz. per rritjen e AQT - krijim fondi biblioteke UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE KRIJIM BIBLIOTEKE LIK FAT NR.79;80 DT.20.10.2014
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 19,000 2014-10-03 2014-10-06 30510110462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE MATERIALE TE TJERA LIK FAT NR.72 DT.10.09.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 10,000 2014-07-23 2014-07-24 15821220072014 Sherbime te printimit dhe publikimit QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.50 BANERA,FTESA ETJ
  Shkolla "A. Myftiu", Elbasan (0808) VASILIKA ZALLËMI Elbasan 37,500 2014-06-12 2014-06-13 4710110982014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHP.PRINTIMI SHK."ALI MYFTIU"
  Universiteti Korce (1515) VASILIKA ZALLËMI Korçe 39,500 2014-06-11 2014-06-12 18910110462014 Sherbime te printimit dhe publikimit UNIVERSITETI "FAN.S.NOLI" KORCE SHPENZIME PRINTIME LIK FAT NR.36 DT.26.05.2014