Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VASFI RAMADAN SHERIFI All 637,576.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) VASFI RAMADAN SHERIFI Korçe 207,099 2014-12-22 2014-12-23 23021220062014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore NDERM SHERBIMEVE PUBLIKE PLEHRA E FIDANE
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) VASFI RAMADAN SHERIFI Korçe 428,000 2014-10-28 2014-10-29 19021220062014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore NDERMARJE E SHERBIMEVE PUBLIKE BLERJE PLEH E FARERALIK PJESOR FAT NR 294 DAT 6.10.2014
  Dega e rezervave Korce (1515) VASFI RAMADAN SHERIFI Korçe 2,477 2014-06-19 2014-06-20 7310160962014 Shpenzime per mirembajtjen e rezerves shteterore REZERVAT E SHTETIT BLERJE MATERJALE PER MIREMBAJTJEN E REZ SHTETRORE FAT NR 162 DAT 10.06.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >