Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ULZA - NDERTIM All 97,382,924.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ULZA - NDERTIM Shkoder 7,864,152 2014-12-30 2014-12-31 36410060772014 Shpenzime gjyqesore DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ VENDIM GJYGJSOR NR 271 DT 18.05.2012
  Komuna Milot (2019) ULZA - NDERTIM Laç 17,326,539 2014-12-29 2014-12-30 43225600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 03 DT 31.08.2012 KONTRTAE NR 03/4 DT 15.11.2012 FATURE TATIMORE NR 17 DT 02.08.2014 NR SERIE 88942232 SITUAC NR 4
  Komuna Milot (2019) ULZA - NDERTIM Laç 21,070,109 2014-12-17 2014-12-18 39825600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA MILOT PAGUAR KONTRATE NR 03/4 DT 15.11.2012 FATURE TATIMORE NR 28 DT 10.12.2014 NR SERIE 12009788 DT 10.12.2014 UP NR 03 DT 31.08.2012
  Bashkia Divjake (0922) ULZA - NDERTIM Lushnje 4,945,861 2014-12-10 2014-12-11 15821470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.NDERTIM SHETITORE DIVJAKE-PISHA SIPAS KONTR.NR.1668 DT.15.08..2014
  Bashkia Divjake (0922) ULZA - NDERTIM Lushnje 22,257,821 2014-11-21 2014-11-24 15121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.NDERTIM SHETITORE DIVJAKE-PISHA SIPAS KONTR.NR.1668 DT.15.08..2014
  Bashkia Divjake (0922) ULZA - NDERTIM Lushnje 5,856,180 2014-09-19 2014-09-26 11921470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.NDERTIM SHETITORE DIVJAKE-PISHA SIPAS KONTR.NR.1668 DT.15.08..2014
  Komuna Ulez (0625) ULZA - NDERTIM Mat 5,081,612 2014-08-25 2014-08-25 11826460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Ulez (2646001) Lik. Situac. perf. Objekti "Rik. i Shk. Papa Gjon Pali II Ulez".Fat.Nr.17 Dt.06.08.2014 Urdh. Prok. Nr.03 Dt.13.05.2013 Kontr. Dt.09.08.2013.
  Komuna Ulez (0625) ULZA - NDERTIM Mat 6,897,211 2014-07-16 2014-07-16 9826460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Ulez (2646001) Lik. Dety."V"13 Rikons.Shkoll.Papa Gjon Pali II Fat.Nr.30 Dt.01.12.2013 Urdh.Prok.nr.3 Dt.13.05.2013
  Komuna Ulez (0625) ULZA - NDERTIM Mat 5,081,922 2014-05-23 2014-05-23 6826460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Ulez (2646001) Lik. Rikons.Shkoll.Papa Gjon. Fat.Nr.15.05.2014 Situac.Nr.3
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) ULZA - NDERTIM Tirane 1,001,517 2014-02-11 2014-02-12 1710120242014 Unspecified 1012024, TOB PAGESE garanci punimesh viteve meparsh, urdher tit 12 dt 06.01.2014, akt-kolaudim 26.12.2013, kontrate 537 date 18.07.11
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >