Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All T R I M E D All 125,247,589.00 492 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 160,000 2014-12-30 2014-12-31 354710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 4913/16 dt 14.11.14 fat 6541500666 dt 26.03.14 fh 4399 dt 12.12.14
  Spitali Kukes (1818) T R I M E D Kukes 27,600 2014-12-30 2014-12-31 70210130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria23700295dt12.12.2014 Spitaliu Kukes
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 210,300 2014-12-30 2014-12-31 2713101304920141 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kont vazhdim nr 2831/47 dt 10.07.2014 fat nr 6541500597 dt 17.10.2014 sr 23700597,fh nr 4089 dt 17.10.2014
  Sp. Laç (2019) T R I M E D Laç 5,325 2014-12-30 2014-12-31 42810130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE FT NR 112993142 DT 29.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) T R I M E D Tirane 179,190 2014-12-27 2014-12-30 66910131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up .610 dt.08.11.2014 njft.07.11.2014 fat.6541500630(23700630) dt.17.11.2014 fh.222 dt.17.11.2014 dt.
  Sp. Peqin (0827) T R I M E D Peqin 36,960 2014-12-29 2014-12-30 16710130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE nga Spitali Peqin fat nr 23700188 dt 13.09.2013 detyrimet e prapambetura
  Spitali Ushtarak (3535) T R I M E D Tirane 75,376 2014-12-27 2014-12-30 65410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr,72 dt.20.06.2014 fat.6541500454 (23700454)dt.25.08.2014 fh.145 dt.25.08.2014
  Sp. Tropoje (1836) T R I M E D Tropoje 130,498 2014-12-29 2014-12-30 37610130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace shtese kontrate 23.12.14 fh nr 100 dt 26.12.2014 ft nr 654 dt 24.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 350,500 2014-12-28 2014-12-29 346310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2831/47 dt 10.07.14 fat 6541500566 dt 07.10.14 fh 4041 dt 07.10.14
  Spitali Ushtarak (3535) T R I M E D Tirane 179,190 2014-12-27 2014-12-29 66910131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up .610 dt.08.11.2014 njft.07.11.2014 fat.6541500630(23700630) dt.17.11.2014 fh.222 dt.17.11.2014 dt.
  Spitali Ushtarak (3535) T R I M E D Tirane 75,376 2014-12-27 2014-12-29 65410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr,72 dt.20.06.2014 fat.6541500454 (23700454)dt.25.08.2014 fh.145 dt.25.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 416,000 2014-12-28 2014-12-29 346510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2569/8 dt 09.06.14 fat 6541500581 dt 10.10.2014 fh 4063 dt 10.10.2014
  Sp. Mat (0625) T R I M E D Mat 93,595 2014-12-26 2014-12-29 36110130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe materiale mjekimi. Fat.Nr.6541500284 Dt.17.07.14 Urdh.Prok.Nr.92 Dt.10.03.14 Kontr.nr.32 dt.17.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 259,000 2014-12-29 2014-12-29 351110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA k 2831/47 fat 4.12.14 fh 4.12.14
  Sp. Mat (0625) T R I M E D Mat 66,167 2014-12-26 2014-12-29 36210130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe materiale mjekimi. Fat.Nr.6541500284 Dt.17.07.14 Urdh.Prok.Nr.92 Dt.10.03.14 Kontr.nr.2 dt.19.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 430,000 2014-12-29 2014-12-29 351210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA k 2831/47 fat 4.12.14 fh 4.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 2,459,960 2014-12-28 2014-12-29 346410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna kont 2569/8 dt 09.06.14 fat 6541500583 dt 13.10.14 fh 4069 dt 13.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 1,215,482 2014-12-24 2014-12-26 316210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1639/10 dt 22.06.12 fh 709 dt 05.09.12 fat 6541500106 dt 05.09.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 4,257,000 2014-12-26 2014-12-26 319610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 3219/2 DT 22.05.13 FH 1668 DT 18.06.13 FAT 6541500079 DT 18.06.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 570,403 2014-12-24 2014-12-26 315510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 1770/57 dt 18.06.12 fh 788 dt 24.09.12 fat 6541500128 dt 24.09.12