Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TOWER All 3,107,600.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 106,800 2014-12-30 2014-12-31 50321390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;SUPERVIZ.Rehabilitim i venddepozitimit Egzistues Çorovode mbikq.punimesh Kontr854 dt 14.10.2014,Fature 49/12830349 dt 16.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 210,900 2014-12-30 2014-12-31 50221390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimesh Kontr dt 11.07.2014,Fature 24/1283052,Sit pjesor NR 6/2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TOWER Tirane 364,000 2014-12-26 2014-12-29 314310130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT qsut mbikqeyres kont 4429/4 dt 21.08.13 fat 14 dt 14.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TOWER Tirane 97,400 2014-12-19 2014-12-23 3413110130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT MBIKQ RIKO NEUROLOGJI KO 4429/4 DT 21.08.13 FAT 14 SR 12830314 DT 14.05.14
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 94,260 2014-12-17 2014-12-19 46121390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 41/12830341,Sit pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 140,016 2014-11-26 2014-11-27 40621390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 38/12830338,Sit pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 198,924 2014-10-15 2014-10-16 33921390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 34/12830334,Sit 3 pjesor/2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 333,900 2014-09-11 2014-09-12 27521390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimeshKontr dt 11.07.2014,Fature 33/12830333,Sit pjesor/2014
  Bashkia Tirana (3535) TOWER Tirane 66,600 2014-07-22 2014-07-23 5962101002014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane MBIKQ PUNIMESH CERDHJA 15 FAZA 2 SHKRESA 7013 DT 13.05.14 KONT 7434/4 DT 29.07.2013 SIT 06.12.13 FAT 04255993 DT 16.10.13
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOWER Tirane 178,800 2014-06-17 2014-06-18 34610040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 MZHETS mbikeqyrje,urdher nr 222 d t 02.04.2014,ftese per ofert dt 03.04.2014,njofti dt 09.04.2014,kontrate nr 2996 dt 10.04.2014,fat nr 20 dt 11.06.2014,seri 12830320
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOWER Tirane 680,000 2014-04-18 2014-04-21 15210040012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MZHETS projektzbatim dhe preventiv i projekt-zbatimit te punimeve up64 dt 28.1.14 ftes oferte 647 dt 28.1.14 pv 2 dt 3.2.14 nj.fituesi 3.2.14 kontrate sherbimi 905 dt 4.2.14 ft 6 dt 25.2.14 s 1283030617442 dt 8.3.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TOWER Tirane 636,000 2014-04-10 2014-04-11 18610130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore QSUT 231,SUPERVIZOR,SP NEUROLOGJISE,KONTR VAZH 1739/7 D 26/4/12,FAT 3 D 30/12/13 S 12830303
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >