Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TOTILA All 52,300,062.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Roshnik (0202) TOTILA Berat 3,906,740 2014-12-31 2014-12-31 27123100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna roshnik per Totolen ndertim shkolle 2310001
  Komuna Roshnik (0202) TOTILA Berat 6,153,412 2014-12-29 2014-12-30 2652310012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Roshnik per Totila ndertim shkolle kontrata 08.10.2014
  Komuna Terpan (0202) TOTILA Berat 928,750 2014-12-26 2014-12-29 22623070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna terpan per Totila kontrata dt 30.06.2014 rrikonsruksion rruge 2307001
  Komuna Terpan (0202) TOTILA Berat 1,892,206 2014-12-26 2014-12-29 22523070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna terpan per Totila kontrata dt 24.11.2014 rr ik rruge rripa e kacelit 2307001
  Komuna Lumas (0202) TOTILA Berat 9,529,953 2014-10-20 2014-12-22 18223050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve komuna lumas berat lik fat shtator 2014 ndertim kuz perllumbas
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) TOTILA Gjirokaster 375,965 2014-12-18 2014-12-19 57810060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER mirembajtje rutine k kucove ura vajgurore fat nr 26 dt 12.12.2014 seria 09835326 situac 17 situac progres kontrate dt 01.07.2013.
  Komuna Lumas (0202) TOTILA Berat 909,720 2014-12-16 2014-12-18 22423050012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj komuna lumas berat lik fat dhjetor 2014 mirrembajtej rruge
  Sp. Berati (0202) TOTILA Berat 377,275 2014-12-12 2014-12-15 69310130642014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj spitali berat lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje hidraulike
  Sp. Berati (0202) TOTILA Berat 653,157 2014-12-12 2014-12-15 69410130642014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore spitali berat lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje ndertimore
  Komuna Vertop (0202) TOTILA Berat 3,116,190 2014-12-04 2014-12-05 33223090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna vertop berat lik fat dhjetor 2014 blerje e shtrim betoni
  Komuna Sinje (0202) TOTILA Berat 614,607 2014-12-04 2014-12-05 19823060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna sinje berat lik fat nentor 2014 riparim rruge
  Komuna Sinje (0202) TOTILA Berat 475,000 2014-11-26 2014-11-27 19123060012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Sinje 2306001,likujdim fature nr 16.dt.12.11.2014
  Komuna Sinje (0202) TOTILA Berat 1,809,738 2014-11-25 2014-11-27 19023060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna sinje berat lik fat nentor 2014 riparim rruge
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) TOTILA Gjirokaster 903,965 2014-11-26 2014-11-27 52910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER , MIREMBAJTJE AKSI K/KUCOVE/URA VAJGURORE, SIT NR 16 FATURA NR 17 DT 21.11.2014 SERIA 09835317
  Komuna Roshnik (0202) TOTILA Berat 5,733,915 2014-11-25 2014-11-26 24023100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Roshnik per Totila kontrata dt 08.10.2014 situacion nr 2 dt24.11.2014 2310001
  Komuna Lumas (0202) TOTILA Berat 121,320 2014-11-12 2014-11-13 19823050012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala komuna lumas berat pagese garanci punimi
  Komuna Roshnik (0202) TOTILA Berat 3,060,501 2014-11-03 2014-11-04 21723100012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Roshnik per Totila shpk ndertim shkolle kontrata 08.10.2014 2310001
  Komuna Sinje (0202) TOTILA Berat 1,492,336 2014-11-03 2014-11-04 17923060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna sinje berat lik fat tetor 2014 riparim rruge
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) TOTILA Gjirokaster 243,965 2014-10-20 2014-10-21 447610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMB RUTINE AKSI K/KUCOVE-URA VAJGURORE, SIT NR 15 SHTATOR 2014, FATURA NR 11 DT 15.10.2014, NR SERIAL 09835311
  Komuna Sinje (0202) TOTILA Berat 3,230,000 2014-10-07 2014-10-08 16123060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komun sinje berat lik fat tetor 2014 riparim rruge