Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TOP-OIL All 5,591,919.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) TOP-OIL Shkoder 301,200 2014-12-30 2014-12-31 18210050782014 Karburant dhe vaj BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 16407783 dt 26.12.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) TOP-OIL Tirane 45,000 2014-12-24 2014-12-26 27410290112014 Karburant dhe vaj Gjyk.Rrethi.Tirane Lik bl vaj auto up 26 dt 12.11.2014 fo 12.11.2014 kontr 19.11.2014 fat 442 dt 20.11.2014 fh 38 dt 20.11.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) TOP-OIL Tirane 2,135 2014-12-18 2014-12-19 405108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 335,dt 01.12.2014,vendim KPP 603/2014 dt 20.11.2014
  Komisariati i Policise Korce (1515) TOP-OIL Korçe 234,000 2014-12-16 2014-12-17 29110160292014 Karburant dhe vaj DR. E POLICISE KORCE FAT.581 DT.25.04.2013 VAJ MAKINASH (DETYRIM I PRAPAMBETUR)
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) TOP-OIL Vlore 140,520 2014-12-15 2014-12-16 20410161072014 Karburant dhe vaj 1016107 KUFIRI PJESE KEMBIMI FAT NR 496 DAT 12.12.2014
  Dega e Thesarit Diber (0606) TOP-OIL Diber 37,200 2014-12-15 2014-12-15 11410100062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim THESARE LIK FAT NR 48DT12.12.14
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) TOP-OIL Shkoder 52,200 2014-12-12 2014-12-15 26810160132014 Karburant dhe vaj KOMISARIATI I POLICISE NSH SHKODER FAT.16407720 DT. 01.12.2014
  Reparti Delta Force Vlore (3737) TOP-OIL Vlore 230,400 2014-12-15 2014-12-15 14710160162014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016016 REP DELTA FORCE BLERJE VAJ FAT 04.12.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) TOP-OIL Tirane 88,800 2014-12-12 2014-12-12 36610041092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 DPM materiale,up nr 25 dt 02.12.2014,pv dt 04.12.2014,fat nr 486 dt 05.12.2144,seri 16407731,fh nr 32 dt 05.12.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) TOP-OIL Tirane 355,320 2014-11-27 2014-11-27 26010160722014 Karburant dhe vaj 1016072 ,Prefektura e Qarkut Tirane . lik ft bl vaji up dt 14.11.20414, nj fit dt 24.11.2014, seri 16407707 dt 24.11.2014, fh dt 24.11.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) TOP-OIL Tirane 88,704 2014-11-06 2014-11-07 13510140472014 Karburant dhe vaj D.P.Permbarimit blerje vaj makine,up nr 10 dt 21.10.2014,fto dt 21.10.14,njof fit 29.10.2014,fat nr 394 dt 29.10.14 sr 16407997,fh nr 3 dt 29.10.14
  Spitali Ushtarak (3535) TOP-OIL Tirane 180,000 2014-10-30 2014-10-30 43910131042014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, filtra , vaj motori Up. 83/8 dt. 16.07.2014 njft.06.08.2014 fat.278(12424378) dt. 25.08.2014 fh. 25.08.2014 pv dt. 25.08.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Diber (0606) TOP-OIL Diber 94,800 2014-10-24 2014-10-24 14110161042014 Karburant dhe vaj POLICIA KUFITARE LIK FAT NR 260 DT20.10.14
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) TOP-OIL Tirane 864,000 2014-10-14 2014-10-15 28021011462014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drej Nd.Pr 1 Punet GOMA FA UP 1534 DT 25.08.14 PV 15.09.14 NJOF FIT 1534/10 DT 24.09.14 KONT 1534/11 DT 30.09.14 FAT 243 DT 30.09.14 SR 12424094 FH 217 DT 30.09.14
  Bashkia Divjake (0922) TOP-OIL Lushnje 402,060 2014-10-09 2014-10-13 13521470012014 Karburant dhe vaj BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME BLERJE VAJ MOTORI,VAJ KAMIO,VAJ HIDRAULIK PER MJETET E BASHKISE DHE ND./JES KOMUNALE SIPAS KONTR.NR.897 DT.16.04.2014
  Qarku Durres (0707) TOP-OIL Durres 31,200 2014-10-07 2014-10-08 20920470012014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Reparti Delta Force Vlore (3737) TOP-OIL Vlore 285,600 2014-09-25 2014-09-26 10410160162014/ Karburant dhe vaj 1016016 REP DELTA FORCE BLERJEVAJ MJETE MJETE TRANSPORTI
  Reparti Delta Force Vlore (3737) TOP-OIL Vlore 520,680 2014-09-25 2014-09-26 10410160162014 Karburant dhe vaj 1016016 REP DELTA FORCE BLERJEVAJ MJETE LUNDRUESE
  Bashkia Kamez (3535) TOP-OIL Tirane 441,600 2014-09-10 2014-09-11 7221660012014 Karburant dhe vaj Nd/Pastrimit Kamez Bl Ad Blue up 49 dt 18.08.2014 fo 19.08.2014 njoft fit 23.08.2014 fat 210 dt 25.08.2014 fh 19 dt 25.08.2014
  Bashkia Kamez (3535) TOP-OIL Tirane 160,200 2014-08-15 2014-08-18 6221660012014 nd. pastrimit Karburant dhe vaj Nd. Pastrim Gjelberim Kamez blerje vaj up.nr.45 dt.11.08.2014 FO dt.11.08.2014 ft.50 dt.14.08.2014 seria 12424102 fh. 18 dt14.08.2014 njof. fit.12.08.2014