Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TIPOGRAFIA USHTARAKE All 1,179,608.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-11-06 2014-11-07 18810140452014 Shpenzime te tjera qiraje 602,qendra e botimeve zyrtare, qera magazine kon 25/5/2013 fat 332 dt 03.11.14 sr 07816172
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 479,808 2014-10-29 2014-10-29 51510160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherbim lidhje aktesh, pv 28.10.14, up 7533/2 dt 2.10.14, urdher KVO 7533/5 dt 2.10.14, fituesi 7533/9 dt 10.10.14, pv 6.10.14, kontrate 7533/10 dt 21.10.14, ft 30 dt 28.10.14, seri 07816170
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-10-10 2014-10-13 16610140452014 Shpenzime te tjera qiraje 1014045,qendra e botimeve zyrtare, pagese qera mag, kont dt 23.05.2014 ne zbatim te shkreses se Min Drejt nr 1803/1 dt 19.03.2014,fat nr 27 DT 01.10.2014 SR 07816167
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 424,800 2014-09-22 2014-09-24 31310030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KM sherbim lidhje speciale dokumentacione UProk.nr.10 dt.17.07.2014, njoftim fitusi dat 30.07.2014,situacion dat 2.8.2014,P.V marrje ne dorzim dat 29.08.2014,fat nr.2.8.2014 seri 69198046
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-09-09 2014-09-10 14310140452014 Shpenzime te tjera qiraje 1014045,qendra e botimeve zyrtare, pagese qera mag, kont dt 23.05.2014 ne zbatim te shkreses se Min Drejt nr 1803/1 dt 19.03.2014,fat nr 24 dt 01.09.2014 sr 07816164
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-08-08 2014-08-08 12910140452014 Shpenzime te tjera qiraje qendra e botimeve zyrtare,qera magazine kont 23.05.14 ne vazhdim fat 21 dt 01.08.14 sr 07816161
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-07-07 2014-07-08 10610140452014 Shpenzime te tjera qiraje 1014045,qendra e botimeve zyrtare, pagese qera mag, kontrate 25.05.2013, urdher prokur nr 24 date 22.05.2013, fature 18 dt 02.07.2014 sr 07816158
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-06-04 2014-06-04 7610140452013 Shpenzime te tjera qiraje 600,qendra e botimeve zyrtare, qera magazine kon 25/5/2013 ne zbatim kontr 23.05.14 shkresa min drejt 1803/1 date 19.03.14, fature nr 15 date 02.06.2014, seri nr 07816250
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-05-07 2014-05-07 6110140452014 Shpenzime te tjera qiraje 1014045,qendra e botimeve zyrtare,QERA MAGAZINE, KONTRATE 25.05.2013, URDHER PROKURIMEVE 24 dt 22.05.13, ft 10 dt 01.04.2014 seri 07816250
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-04-02 2014-04-03 4610140452014 Shpenzime te tjera qiraje 1014045,qendra e botimeve zyrtare,QERA MAGAZINE, KONTRATE 25.05.2013, URDHER PROKURIMEVE 24 dt 22.05.13, ft 10 dt 01.04.2014 seri 07816250
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-03-05 2014-03-06 3410140452014 Unspecified ,qendra e botimeve zyrtare, qera magazine kontrate 25.05.2013, urdher nr 24 dt 22.05.2013, fature nr 6 dt 03.03.2014 s 07816246
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-02-20 2014-02-21 2410140452014 Unspecified 1014045,qendra e botimeve zyrtare, pagese qera mag, kontrate 25.05.2013, urdher prokur nr 24 date 22.05.2013, fature 3 dt 03.02.2014 seri 07816243
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 25,000 2014-01-16 2014-01-17 810140452013 Unspecified 600,qendra e botimeve zyrtare, qera magazine kon 25/5/2013 fat 3/1/2014 seri 07816241
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >