Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All THAKA/G All 619,600.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Leskovik (1514) THAKA/G Kolonje 149,600 2014-11-17 2014-11-17 32021210012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2121001 bashkia leskovik shpenz per sherbim per ngrohje lik i fat nr 91 dt 06.11.2014,fh rn 14 dt 06.11.2014,up nr 23 dt 23.10.2014
  Komuna Leskovik (1514) THAKA/G Kolonje 70,000 2014-11-14 2014-11-17 17324900012014 Sherbim per ngrohje 2490001 komuna leskovik kolonje shpenz per sherbim per ngrohje lik i fat nr 90 dt 06.11.2014,up nr 29 dt 15.10.2014,up nr 30 dt 23.10.2014 ,fh nr 12 dt 06.11.2014
  Komuna Qender (1514) THAKA/G Kolonje 400,000 2014-11-06 2014-11-06 34224850012014 Sherbim per ngrohje 2485001 komuna qender erseke shpenz per sherbim per ngrohje lik i9 fat nr 89 dt 05.11.2014,fh nr 38 dt 05.11.2014,up nr 80 dt 03.11.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >