Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TESLA VIZION All 14,556,915.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) TESLA VIZION Durres 60,000 2014-12-30 2014-12-31 6310060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIK STAC
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 26,684 2014-12-30 2014-12-31 61421660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Kolaudim punime kont.106 dt.04.04.2011 akt kolaudim fat.09 dt.07.04.2014 seria 09456109
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 45,600 2014-12-30 2014-12-31 61521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez kolaudim punime kont nr,372 dt.21.06.2013 ne vazhdim akt kolaudim 372 dt.21.06.2013 fat.13 dt.07.04.2014 seria 09456113 up.372 dt.14.06.13 rap. vl21.06.2013 shk. sjellje me vonese bllok. fondesh
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) TESLA VIZION Lezhe 3,000 2014-12-29 2014-12-30 14210280172014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 29 DT 29.12.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) TESLA VIZION Kruje 6,599,400 2014-12-12 2014-12-12 26410051122014 Sherbime te tjera sa lik fat nr 09456127 dt 9.12.2014 nga qttb f kruje
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) TESLA VIZION Tirane 24,000 2014-11-13 2014-11-14 33810160572014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese kolaudim rikonstr up 82/2 dt 1.10.14, ftesa neg 102dt 02.10.14, fitues 132/1 dt 15.10.14, kontrate 4.10.14, pv 4.11.2014,ft 26 dt 7.11.2014 sr 09456126
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 57,600 2014-10-07 2014-10-08 38921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres punime urdher 241 dt.29.09.2011up.151 dt.26.03.13,rap. vleresimi 01.04.13 njf.fit.01.04.13 kont nr.195 dt.04.04.13 sit perf.07.07.2014 fat.02 dt.20.06.2014 seria 09456102akt.kol.dt.07.07.2013
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 42,000 2014-10-07 2014-10-08 38721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyrje hapje hapsira urdher239 dt.29.09.2014 up.369 dt.20.06.2013 rap. vler.21.06.13 njof fit.21.06.13 kont.373 dt.21.06.13 sit.perf.11.07.2014 fat.12 dt.07.04.2014 seria 09456112 shkrese fat.sjelle me vonese arsyeja fond
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 13,415 2014-10-07 2014-10-08 39121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez kolaudim punimesh rr.28 nentori urdh.236dt.29.09.2014 vend. dt.03.04.2013 kont.03.04.2013 akt. kol.24.05.13 fat.10 dt.07.04.14seria 09456110
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 36,371 2014-10-07 2014-10-08 39021660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez kolaudim punimesh rr. selisht bathore urdh.240dt.29.09.2014 vend.169 dt.16.10.2012 kont.169/1 dt.16.10.2012 akt. kol.13.06.13 fat.11 dt.07.04.14seria 09456111
  Bashkia Kamez (3535) TESLA VIZION Tirane 194,779 2014-10-07 2014-10-08 38821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese Bashkia Kamez Kolaudim punimesh urdher237 dt.29.09.2014 vendimi 41 dt.29.10.2012 kont.211 dt.29.10.2012 akt.kolaudim 01.04.2014 fat08 dt.01.04.2014 seria 09456108
  Komuna Krrabe (3535) TESLA VIZION Tirane 144,000 2014-09-25 2014-09-25 8028120012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Krrabe ,lik stabil,rip rruge,urdh prok nr 5 dt 09.07.2014,ftese dt 11.07.2014,njoft fit 14.07.2014,fat nr 24 dt 31.07.2014 seri 09456124
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) TESLA VIZION Kruje 6,599,400 2014-08-08 2014-08-11 16710051122014 Sherbime te tjera SA LIK FAT NR 22 DT 31.07.2014 NGA QTTB F KRUJE
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) TESLA VIZION Tirane 300,000 2014-08-04 2014-08-07 9910110522014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Inst.Nx s'degjojne.shp sherb lyerje ft 9 dt 24.7.2014 s 09456119 up 47 dt 2.7.14 ftes 2.7.14 pv 4.7.14 kontr 49 dt 14.7.2014 sit 24.7.14 pv md 24.7.14
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) TESLA VIZION Tirane 11,999 2014-06-30 2014-07-01 19210930052014 Sherbime te tjera 602 SHGJSH mbikeqyrje,up nr 11 dt 28.04.2014,ftese per oferte dt 28.04.2014,njoftim fituesi dt 30.04.201,kontrate nr 578/4 dt 08.05.2014,fat nr 18 dt 09.06.2014,seri 094561184
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) TESLA VIZION Tirane 79,139 2014-05-28 2014-05-29 15010930052014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 SHGJSH pagese blerje kancelari,UP 17 dt 13.05.14,Ftes ofert 13.05.14,Njoft fit 16.05.14,Fat 16 dt 21.05.14,seri 09456116,FH 19,19/1,19/2,19/3 dt 26.05.14,Urdh pag 713 dt 26.05.14
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) TESLA VIZION Tirane 307,528 2014-05-27 2014-05-28 14910930052014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 SHGJSH pagese kanceleri zyre, ft 17 dt 21.05.14, up 17 dt 13.05.14, ftesa ofert 13.05.14, prot 612/2 njoftim fit 16.05.14, fh 20/1,2,3.4 dt
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane TESLA VIZION Tirane 12,000 2014-03-11 2014-03-12 1210290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane riparim derekerkese 21.02.14 pv 4 dt 24.02.2014 fat 6 dt 24.02.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >