Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TEATER TV STUDIO All 3,458,063.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kulturore Tirana (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 154,595 2014-12-19 2014-12-23 18421011512014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101151 Qendra kulturore 5% GARANCI PAJISJE NDRICIMI UP 358 DT 15.09.09 KONT NE VAZH 428 DT 18.11.09 PV MARRJE NE DORZ 16.12.14
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) TEATER TV STUDIO Kavaje 71,400 2014-12-10 2014-12-11 15710290212014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA LIKUIDIM MIREMBAJTJE SISTEMI TE SIGURISE FAT 56 DT 09.12.2014 PROCESV NR 4 DT 09.12.2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) TEATER TV STUDIO Gjirokaster 206,508 2014-10-28 2014-10-29 42310111082014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER KTHIM GARANCIE VITI 2013 AKT KONSTATIMI SHKRESA 548 DT 30.09.2014,URDHER 539 DT 25.09.2014
  Teatri Kombetar (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 1,608,000 2014-09-23 2014-09-24 19210120222014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 1012022, TEATRI KOMBETAR pagese kontr 504 dt 08.8.14, blerje paisje ndricim, up 438 dt 8.7.14, pv oferta 9.7.2014/fituesi 5.8.14, fature nr 4 dt 17.9.2014,seri 88692725, fh 45 dt 17.9.2014,
  Presidenca (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 97,560 2014-04-25 2014-04-25 18210010012014 Shpenzime per pritje e percjellje Presidenca Blerje aksesore shk.70 dt.28.02.14 up.70/1 dt.28.02.2014 pvf.3,4 dt.28.02.2014 fat1 dt.03.03.14 nrs.88692722 fh.37 dt.03.03.14 pvmd dt.03.03.14 vkm 358 dt.24.04.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 202,000 2014-04-18 2014-04-18 5710570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 3.4.2013 pv 12.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) TEATER TV STUDIO Tirane 1,118,000 2014-02-04 2014-02-04 2810570012014 Unspecified Qendra komb kinemat finan projekti k 03.4.13 pv 10.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >