Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TEA-D All 50,786,826.00 44 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,034,695 2014-12-30 2014-12-31 57421150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LYERJE DHE RIPARIME NE SHKOLLA E KOPSHTE, KONTRATE DT 21.08.2014, FATURA NR 3 DT 20.12.2014, SERIA 18365953, SIT NR 1
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 5,683,698 2014-12-30 2014-12-31 56221150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,NDERTIMI I RRUGES GRANICE GERHOT, KONTRATE 16.12.2014, SIT NR 1, FATURA NR 45 DT 23.12.2014, NR SERIAL 15977047
  Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 214,548 2014-12-30 2014-12-31 38710160662014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016066 PREFEKTI GJIROKASTER hidroizolim tarace. fat tat 39 seria 15977041 situacion nr 1 formular i kontrates,
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 929,499 2014-12-30 2014-12-31 57321150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,RIKONSTRUKSION I VAREZAVE TE DESHMOREVE DHE RRUGA HYRESE, KONTRATE 06.08.2014, FATURA NR 2 DT 20.12.2014, FATURA NR 18365952
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 3,848,532 2014-12-30 2014-12-31 57121150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,LOTI I II-TE INFRASTRUKTURA RRUGORE, FATURA NR 1 SERIA 18365951 DT 28.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 483,651 2014-12-24 2014-12-30 55221150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , SISTEMIM SHESHE RRUGICA, FATURA NR 30 DT 06.11.2014, NR SERIAL 15977030, AKT DOREZIMI , KOLAUDIMI, SIT PERFUNDIMTAR
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 798,000 2014-12-19 2014-12-26 53721150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , trajtim i mbetjevete ngurta, fatura nr 34 dt 15.12.2014, nr serial 15977035, sit nr 2
  Komuna Pogon (1111) TEA-D Gjirokaster 863,037 2014-12-24 2014-12-26 19424540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat KOMUNA POGON 2454001, RIKONSTRUKSION MURI VAREZAVE, SIT NR 1, FATURA NR 15977043 KONTRATE DT 08.08.2014,
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 405,333 2014-12-16 2014-12-24 53521150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, MASA INXHINJERIKE NE KAPERDERSIN E VIROIT, KONTRATE DT 18.09.2014, SIT PERFUNDIMTAR, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI, FATURA NR 29 DT 15.12.2014 NR SERIAL 15977029
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 360,355 2014-12-18 2014-12-19 18121150192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115019 SHTEPIA E TE MOSHUARVE GJIROKASTER , USHQIME DHJETOR 2014, KONTRATE 29.03.2014, FATURA NR 39 DT 18.12.2014, NR SERIL 15977040, FH NR 56
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 335,191 2014-12-04 2014-12-09 16021150192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115019 SHTEPIA E TE MOSHUARVE GJIROKASTER , ushqime nentor 2014, fh nr 50,51, dt 30.11.2014, fatura nr 31,32, dt 30.11.2014, nr serial 15977032
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 7,125,089 2014-11-11 2014-11-17 46921150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , INFRASTRUKTURA RUGORE NE QYTET, LOTI III-TE, KONTRATE 06.08.2014, NR SERIAL 15977027 , SIT NR 2
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 1,031,905 2014-11-12 2014-11-14 47021150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, SISTEMIM ASFALTIM HYRJA E SPITALIT OMER NISHANI, SIT PERFUNDIMTAR, FATURA NR 44 DT 10.11.2014, SERIA 08198948, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 1,722,506 2014-11-12 2014-11-14 47121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER, SIT PERFUNDIMTAR, AKT DOREZIMI, KOLAUDIMI, FATURA NR 45 DT 10.11.2014, NR SERIAL 08198949
  Bashkia Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 2,135,106 2014-11-12 2014-11-14 47321150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , ndertim i unazes granice gerhot, sit perfundimtar, akt doreezimi , kolaudimi, fatura nr 28 dt 05.11.2014, nr serial 15977028
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 236,571 2014-11-05 2014-11-06 14621150192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115019 SHTEPIA E TE MOSHUARVE GJIROKASTER , ushqime koloniale dhe blektorale per tetor 2014, fh nr 43 dt 31.10.2014, fdnr 26 dt 31.10.2014, nr serial 15977026
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 119,995 2014-10-13 2014-10-15 13910100512014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010051 dega e tatim taksavegjirokaster, mirembajtje ambjenti, fatura nr 4 dt 01.09.2014, nr srial 15977004, up nr 4 dt 21.07.2014
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 287,308 2014-10-06 2014-10-07 12821150192014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2115019 SHTEPIA E TE MOSHUARVE GJIROKASTER , BLERJE USHQIME, KONTRATE DT 24 DT 24/03/2014 USHQIME SHTATOR 2014, FATURA NR 7 DT 30.09.2014, SERIA 15977007
  Qendra e Formimit Profesional Gjirokaster (1111) TEA-D Gjirokaster 689,181 2014-09-29 2014-09-29 14810251042014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1025104 D.R.F.PROFESIONAL 5% Çlirim garancie, akt kontroll perfundimtar, rikonstruksion i qendres "Dora e Ngrohte"
  Komuna Markat (3731) TEA-D Sarande 169,028 2014-09-16 2014-09-17 94/227350012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala LIKUJDIM GARANCI PUNIMESH NGA KOMUNA MARKAT