Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All STERKAJ All 130,422,804.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 1,998,307 2014-12-30 2014-12-31 41110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 15231029 DT 30.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 4,336,774 2014-12-29 2014-12-29 38010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 07651929 dt 02.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 4,246,140 2014-12-26 2014-12-29 37310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ 07651918 DT 02.10.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 8,446,482 2014-12-26 2014-12-29 35410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR ;LIKUJ FAT NR 07651901 DT 08.07.2013
  Komuna Gruemire (3323) STERKAJ M.Madhe 10,071,427 2014-12-26 2014-12-26 16326290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Gruemir (rik.shkolla e mesme gruemire)fature nr.15231028 dt.24.12.2014
  Komuna Bushat (3333) STERKAJ Shkoder 21,261,855 2014-12-19 2014-12-22 29627640012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA BUSHAT FT 15231027 DT 12.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 7,720,800 2014-12-18 2014-12-19 33310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 15231025 dt 30.11.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 2,469 2014-12-15 2014-12-16 23410940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare kosto lokale punime civile VKM 225 20.03.2014 fat 15 s07651947 fat 16 s 07651948
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 12,343 2014-12-15 2014-12-16 23310940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare kosto lokale punime civile VKM 225 20.03.2014 fat 15 s07651947 fat 16 s 07651948
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 23,362 2014-12-15 2014-12-16 23110940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare kosto lokale punime civile VKM 225 20.03.2014 fat 15 s07651947
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 23,540 2014-12-15 2014-12-16 23210940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare kosto lokale punime civile VKM 225 20.03.2014 fat 15 s07651947
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 1,056,000 2014-11-24 2014-11-25 29310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 15231023 DT 03.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 19,619,366 2014-11-11 2014-11-11 24810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj dreg rajonit verior likuj fat nr 07651937,07651942,07651943,15231005 dt 03.03.2014,01.04.2014,01.05.2014,02.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 4,224,000 2014-11-11 2014-11-11 24910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 15231011,15231019,105231020,15231021 dt 01.07.2014,01.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 5,558,400 2014-08-21 2014-08-22 17210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR FAT. 07651937DT. 03.03.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 117,699 2014-08-06 2014-08-06 13810940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare tvsh e shtepise Johan Vjero marrv financ.11 02.09.2013 kont 15.07.2013 sit perf urdher 05.08.2014 fat 15 15.05.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) STERKAJ Tirane 116,810 2014-08-06 2014-08-06 13610940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare tvsh e shtepise Perikli Gjika marrv financ.14 02.09.2013 kont 15.07.2013 sit perf urdher 05.08.2014 fat 16 15.05.2014
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 6,841,576 2014-07-21 2014-07-31 57721010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIK RRUGA QEMAL BUTKA SHKRESA 7066 DT 13.05.13 KONT NE VAZHD 49/5 DT 11.10.12 SIT PERF 10.10.12-08.10.13 FAT 07651932 DT 31.12.2013 AKT KOLAUDIM 15.02.14
  Bashkia Tirana (3535) STERKAJ Tirane 7,200,000 2014-07-21 2014-07-31 57921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIK RRUGA QEMAL BUTKA SHKRESA 7066 DT 13.05.13 KONT NE VAZHD 49/5 DT 11.10.12 SIT PERF 10.10.12-08.10.13 FAT 07651928 DT 29.11.13 AKT KOLAUDIM 15.02.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) STERKAJ Shkoder 6,940,582 2014-07-07 2014-07-08 15110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 07651940 dt 13.02.2014,07651949 ,15231010 dt 28.02.2014