Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SPHAERA All 42,996,525.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 456,810 2014-12-26 2014-12-30 161410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 8933/1 dt 16.12.14 Sit Nr. 7 Fat Nr. 45 dt 1.12.14 ser 10002095 Kontrata Nr. 4492/7 dt 08.07.14 & Diference sit Nr 6 Fat Nr. 34 dt 07.10.14 ser 10002084
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 606,240 2014-12-26 2014-12-29 118621010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PAGESE 60% PROJEKT RIK BLLOQE SHKRESA 15066/1 DT 24.11.14 KONT 8645/15 DT 07.10.13 PV 03.12.13 FAT 10002068 DT 30.12.13 PV 07.10.14
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 856,800 2014-12-27 2014-12-29 118521010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PROJEKT 60% rikon rruga a shefqeti shkresa 15069/1 dt 24.11.14 ko 7262/47 dt 07.10.13 pv 03.12.13 fat 10002065 dt 30.12.13 pv 07.10.13
  Bashkia Tirana (3535) SPHAERA Tirane 671,040 2014-12-26 2014-12-29 118721010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera /BASHKIA TIRANE PROJEKT % VELLEZRIT MANASTRI SHKRESA DT 15067/1 DT 24.11.14 KONT 8645/13 DT 07.10.13 PV 03.12.13 FAT 10002067 DT 30.12.13 PV 07.10.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SPHAERA Tirane 5,344,800 2014-12-23 2014-12-24 47410060472014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DPUK studim projektim kont 2559 31.10.2012 fat 45 s 02494495 01.05.2013 shkr MF 17037/1 16.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SPHAERA Tirane 883,048 2014-12-10 2014-12-11 43210060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK kanalizime perroi agait Qerret kont 2303 27.09.2012 fat 32 s 10002082,38 s 10002088
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 4,307,670 2014-11-25 2014-12-02 119610060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr. 4464 dt 30.07.14 D.P. Vendimi Nr 8 Fat Nr. 28 dt 07.12.12 ser 02494478 Kontrata Nr. 7715/6 Dt 17.11.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 373,720 2014-11-25 2014-12-02 119810060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr.4022/1 dt 01.07.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Fat. Nr.11 dt 01.06.10 ser 67333911 Kontrata Nr. 8857/4 dt 24.10.2008
  Bashkia Durres (0707) SPHAERA Durres 3,667,200 2014-11-27 2014-12-01 59321070012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2107001 BASHKIA DURRES PAGESE 40% PER STUDIM PROJEKTIMPER KUALIFIKIMIN E NENKALIMIT TE ROTONDES TEK URA E DAJLANIT DHE NE PLEPA SI DHE STUDIMIN PER TRAFIKUN RRUGOR LIK FAT NR 33 DT.24.09.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 1,200,000 2014-10-29 2014-10-31 97210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 6846/1 dt 13.10.14 Kontrata Nr. 4492/7 dt 08.07.14 Sit Nr 6 Fat Nr. 34 dt 07.10.14 ser 10002084
  Bashkia Durres (0707) SPHAERA Durres 12,592,800 2014-10-24 2014-10-24 49821070012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2107001 BASHKIA DURRES LIK STUDIM PROJEKT ZBATIMI PER PROMENADEN BREGDETARE DHE PLAZHIN PUBLIK NGA BRRYLLI DERI NE CURRILA LIK FAT NR 36 DT 23.10.2014
  Bashkia Durres (0707) SPHAERA Durres 5,500,800 2014-10-17 2014-10-20 49021070012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2107001 BASHKIA DURRES LIK 60% TE STUDIM PROJEKTIMI NENKALIMIT DHE ROTONDOS TEK URA E DAJLANIT DHE STUDIMI PER TRAFIKUN RRUGOR LIK FAT NR 10002083 DT 24.09.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 500,000 2014-10-13 2014-10-14 31921190012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM PJESOR I FATURES NR 36 DT 26.03.2012 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR NR 206 DT 26.03.2012 TE UP NR 4 DT 04.11.2011 DHE PROCES VERBAL MARJES NE DOREZIM
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) SPHAERA Tirane 500,000 2014-10-14 2014-10-14 30410060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK supervizion punimesh kont 2303 27.09.2012 urdher 06.10.2014 fat 32 s10002082 kerkese e DPUK 2303 27.09.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 330,000 2014-07-16 2014-07-17 22221190012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM PJESOR I FATURES NR 36 DT 26.03.2012 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR NR 206 DT 26.03.2012 TE UP NR 4 DT 04.11.2011 DHE PROCES VERBAL MARJES NE DOREZIM
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SPHAERA Tirane 2,596,589 2014-07-09 2014-07-14 55310060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH Shkresa Nr. 2268/1 Dt 05.02.2013 D.P. Vendimi Nr 8 Sit Nr 3 Fat Nr 31 Dt 10.12.2012 ser 02494481 Kontrata Nr. 4651/8 Dt 07.09.2009
  Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 1,000,000 2014-04-17 2014-04-17 13621190012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM PJESOR I FATURES NR 36 DT 26.12.2012 TE KONTRATES NR 206 DT 26.3.2012 PER HARTIM TE PLANIT URBANISTIK
  Bashkia Rogozhine (3513) SPHAERA Kavaje 1,609,008 2014-02-12 2014-02-12 2921190012014 Unspecified BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM PJESOR I FAT 36 DT 26.12.2012 PER HARTIM PLANI URBANISTIK RROGOZHINE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >