Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S P E K T R I All 46,300,248.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e SHISH Lushnje (0922) S P E K T R I Lushnje 596,740 2014-12-29 2014-12-31 13410180172014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese DREJT.SHISH 1018017 SA XHIROJME LIK.SITUACION PERFUNDIMTAR NDERTIM MURI RRETHUES E SISTEMIM I JASHTEM DREJORIA SHISH LUSHNJE FAT.NR.12 DT.27.12.2014,KONTR.NR.122/18 DT.12.11.2014
  Bashkia Divjake (0922) S P E K T R I Lushnje 950,000 2014-12-30 2014-12-31 20121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SISTEMIM ASFALTIM GERMENJCOK-DUSHKCAN SIPAS KONTRATE DATE 14.04.2011,FATURE DATE 02.05.2011 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  Bashkia Vlore (3737) S P E K T R I Vlore 7,179,307 2014-12-26 2014-12-29 71921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK. KOPSHTI 10 BASHKIA 2146001 FAT 10 DT 01.12.2014
  Komuna Portez (0909) S P E K T R I Fier 1,788,421 2014-12-22 2014-12-23 25824160012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONSTRUKSION RRUGA PATOS FSHAT -QENDER FUSH
  Komuna Zharres (0909) S P E K T R I Fier 938,064 2014-12-19 2014-12-22 40724190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Zharrez Fier 2419001 rikonstruksion rruge
  Drejtoria e SHISH Lushnje (0922) S P E K T R I Lushnje 2,022,923 2014-12-17 2014-12-18 13210180172014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese DREJT.SHISH 1018017 SA XHIROJME LIK.SITUACION NR.1 NDERTIM MURI RRETHUES E SISTEMIM I JASHTEM DREJORIA SHISH LUSHNJE FAT.NR.11 DT.02.12.2014,KONTR.NR.122/18 DT.12.11.2014
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 1,215,650 2014-12-17 2014-12-17 74021120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 sit. per Rik Rruge Alush Noga
  Spitali Fier (0909) S P E K T R I Fier 57,924 2014-12-11 2014-12-12 79810130172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE PER SPITALIN FIER
  Spitali Fier (0909) S P E K T R I Fier 7,836 2014-11-13 2014-11-13 74510130172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE OBJEKTESH NDERTIMORE
  Bashkia Vlore (3737) S P E K T R I Vlore 2,510,850 2014-11-10 2014-11-10 53621460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK KOPSHTI 10 BASHKIA 2146001 FAT 3 DT 18.10.2014
  Komuna Zharres (0909) S P E K T R I Fier 428,515 2014-10-24 2014-10-27 32424190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K/Zharrez Fier 2419001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 496,242 2014-10-17 2014-10-20 55021120012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 346,724 2014-10-17 2014-10-20 54921120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Spitali Fier (0909) S P E K T R I Fier 36,624 2014-10-15 2014-10-15 69310130172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE PER SPITALIN FIER
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 1,259,652 2014-09-22 2014-09-23 48021120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Patos 2112001 sit. rik. tortuari Shetitore Republika
  Spitali Fier (0909) S P E K T R I Fier 23,436 2014-09-18 2014-09-19 615110130172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE PER SPITALIN FIER
  Bashkia Berat (0202) S P E K T R I Berat 364,364 2014-09-05 2014-09-08 52421020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.03.09.2014
  Spitali Fier (0909) S P E K T R I Fier 684,540 2014-08-22 2014-08-22 54410130172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIREMBAJTJE PER SPITALIN FIER
  Bashkia Kavaja (3513) S P E K T R I Kavaje 950,000 2014-08-12 2014-08-13 443 21180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGA ANDREA STEFI FAT 35 DT 03.10.2012 KONTRATE 935/2 DT 03.08.2012
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 3,919,708 2014-07-25 2014-07-25 36121120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 rik. shetitore