Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S I R E T A 2F All 106,007,152.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Ksamil (3731) S I R E T A 2F Sarande 157,963 2014-12-30 2014-12-31 18127360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat lik nga kom ksamil
  Komuna Ksamil (3731) S I R E T A 2F Sarande 884,953 2014-12-30 2014-12-31 16227360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK SIT NR 2 KOM KSAMIL
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) S I R E T A 2F Elbasan 3,919,057 2014-12-30 2014-12-31 25310050692014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bordi Kullimit Elbasan ARGJINATURA MBROJTESE E LUMIT SHKUMBIN CERRIK
  Qarku Korçe (1515) S I R E T A 2F Korçe 8,621,649 2014-12-24 2014-12-24 35720150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K QARKUT SIT.4 RIKONSTRUKSION RRUGA POLOSKE PERPARIMAJ CIPAN LOT.2 FAT 390 DT 02.10.2014
  Komuna Dajt (3535) S I R E T A 2F Tirane 581,400 2014-12-18 2014-12-19 214728000012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Dajt lik mater ,vazhd kontr 2028 dt 25.07.2014,fat 429-457 dt 08-11.11.2014- seri 17338683--19008570,,fl hyr nr 39-42dt 8-11.08.2014
  Qarku Korçe (1515) S I R E T A 2F Korçe 10,587,208 2014-12-17 2014-12-18 33820150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K QARKUT RIKONSTRUKSION RRUGA POLOSKE PERPARIMAJ CIPAN LOT.2 FAT 12,13 DT 12.02.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) S I R E T A 2F Tirane 84,000 2014-12-09 2014-12-10 22121011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet mat mirembajtje rere kont ne vazhd 1550 dt 17.09.2014 fat 405 sr 405 dt 17338659 fh 50 dt 10.10.14
  Bashkia Elbasan (0808) S I R E T A 2F Elbasan 4,648,060 2014-12-03 2014-12-04 83621090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan Ndertim i rruges se re nga kryqezimi i i rr 28 Nentori deri te kryqezimi i rruges Rinia
  Bashkia Cerrik (0808) S I R E T A 2F Elbasan 613,332 2014-11-27 2014-11-27 45921100012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala garanci ndertim ujesjellsi Bashkia Cerrik
  Komuna Petrele (3535) S I R E T A 2F Tirane 11,681,508 2014-11-17 2014-11-18 20127950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Petrele ,lik rik KUZ,urdh prok nr 1 dt 17.04.2013,rap.permb.dt 27.5.2013,njoft fit dt 03.06.2014,kontr dt 13.06.2013,situac nr 1 dt 7.10.2014fat nr 395 dt 7.10.2014,seri 17338649
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) S I R E T A 2F Tirane 304,080 2014-11-13 2014-11-14 21121011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet MIREMBATJE KOTN NE VAZHD 1550 DT 17.09.14 FAT 1961 DT 13.11.14
  Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,898,800 2014-11-07 2014-11-10 45221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Likuidim situacion nr 5 nndert, rruga Lunxheria ,kont. nr 133 dt.15.03.2011situacion nr 5dt.11.12.2013 fat.418 dt.04.11.2014 seria 17338672
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) S I R E T A 2F Tirane 687,725 2014-11-05 2014-11-06 19821011552014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155 Nderm.nr 2 punet BLERJE INERTE KONT 1550 DT 17.09.14 FAT PERMB 1851 DT 31.10.14
  Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 894,051 2014-10-27 2014-10-28 42721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Kamez Lik.5% nd. rr.Drini urdh.nr.259 dt.23.10.2014 pv.md.dt.23.10.2014 fat.395 dt.02.11.2012 seria 87064266 kont ne vazhd.190dt.04.09.12 sit. perf.23.07.2013 akt.kol.26.07.2013 fat.132 dt.11.09.2013 seria 05903292
  Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 562,906 2014-10-27 2014-10-27 42621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. 5% garanci urdh.md.nr.258 dt.23.10.2014 pv.md23.10.2014fat.110dt.09.02.2012seria87064330fat.282dt.03.09.2012seria 87064153kont.ne vazh nr.125dt.11.03.2011akt.kol.05.11.2013sit.perf.10.10.2013fat137dt.03.12.13 se.05903297
  Universiteti Bujqesor (3535) S I R E T A 2F Tirane 39,600 2014-10-22 2014-10-23 41510110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1011041 Univer.Bujqesor BL. PAJISJE UP 91 DT 10.07.2014 NJ FIT 19.09.2014 FAT 371 DT 22.09.2014 SERI 17338625 FH 70 DT 2.09.2014
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) S I R E T A 2F Elbasan 8,747,654 2014-10-22 2014-10-23 18910050692014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore argjinatura mbrojtese nga lumi Shkumbin Bordi Kullimit
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) S I R E T A 2F Tirane 361,710 2014-10-07 2014-10-08 17721011552014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2101155 Nderm.nr 2 punet MAT PER MIREMBAJTE KONT NE VAZHD 1550DT 17.09.14 FAT 1686 DT 06.10.2014 PERMBLEDHSE
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) S I R E T A 2F Tirane 522,480 2014-10-07 2014-10-08 17821011552014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2101155 Nderm.nr 2 punet MAT PER MIREMBAJTE KONT NE VAZHD 1550DT 17.09.14 FAT 1687 DT 06.10.2014 PERMBLEDHSE
  Komuna Dajt (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,408,000 2014-10-03 2014-10-06 16028000012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Dajt lik mater ,urdh prok nr 30 dt 28.05.2014,proc verb dt 13.06.2014,kontr 2028 dt 25.07.2014,fat 143-354 bdt 01.8.2014--17.08.2014,fl hyr nr 13-29 dt 01-17.08.2014