Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SI.SI-AL SH.P.K All 1,858,717.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peshkopi (0606) SI.SI-AL SH.P.K Diber 176,400 2014-11-18 2014-11-19 38421060012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per kontrollin e trafikut BASHKIA PESHKOPI lik fat nr 45dt 7.07.14
  Bashkia Polican (0232) SI.SI-AL SH.P.K Skrapar 128,112 2014-10-27 2014-10-28 2521400012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2140001 FATURE 28/83386545 dt 15.08.2011 ur-prok 72 dt 18.08.2011 Bashkia Polican SKRAPAR
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 245,640 2014-10-15 2014-10-16 13021460172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BOJE KOMUNALE 2146017 FAT 47 DT 11.07.2014
  Dogana Gjirokaster (1111) SI.SI-AL SH.P.K Gjirokaster 13,440 2014-09-02 2014-09-02 7610100862014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , UP NR 19 DT 06.08.2014, PV, FATURA NR 15138034
  Komuna Klos (0625) SI.SI-AL SH.P.K Mat 444,000 2014-08-26 2014-08-26 22726540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 "Vendosje sinjalistike ne rruge te Qytet. Klos".Fat.Nr.73 Dt.18.12.2013 Urdh. Prok. Nr.25 Dt.09.12.2013.
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) SI.SI-AL SH.P.K Vlore 135,960 2014-07-17 2014-07-18 93214600172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TABELA SINJALISTIKE KOMUNALE 2146017 FAT 13 DT 25.03.2014
  Bashkia Polican (0232) SI.SI-AL SH.P.K Skrapar 66,025 2014-07-16 2014-07-17 17721400012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Skrapar;Bashkia Poliçan;Ç'ngurtesim "Furnizim&vendosje bllokuesish cilindrik automjetesh ne Sheshin kryesor te Qytetit"P-Verbal 689 Prot.dt.07/07/2014
  Bashkia Shijak (0707) SI.SI-AL SH.P.K Durres 213,600 2014-03-06 2014-03-06 3021080012014 Unspecified BL. TABELA SINJALISTIKE / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) SI.SI-AL SH.P.K Fier 435,540 2014-02-20 2014-02-21 2121110062014 Unspecified ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >