Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SI & CO COMPANY All 10,205,272.00 64 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Durres (0707) SI & CO COMPANY Durres 410,400 2014-12-22 2014-12-31 36810160612014 Karburant dhe vaj 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK BLERJE VAJ MAKINASH FAT NR 36 DT 15.12.2014
  Ndermarrja Rruga (0707) SI & CO COMPANY Durres 98,400 2014-12-30 2014-12-31 22521070142014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BL. PJESE KEMBIMI / NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  Sp. Mat (0625) SI & CO COMPANY Mat 176,160 2014-12-30 2014-12-31 37410130782014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Spitali Mat(1013078) Lik. Shpenz. per mirmb. e mjeteve te transportit.Fat.Nr.26 Dt.26.12.14. Urdh.Prok.Nr.30 Dt.17.11.2014.
  Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 175,200 2014-12-30 2014-12-31 22710050352014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DRBBUMK blerje pjese kembim.dhe riparim, ,U.P. NR 29 DT 18.12.14,F.OFT. DT 20..12.14, P.V.1,2,dt 18,22.12.14,FAT NR 48 DT 29..12.14, SERI 16290500.fhyrje nr 21 dt 29.12.14
  ASHR Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 103,080 2014-12-29 2014-12-30 49110130022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ASHR mbushje me gaz Up. 108/2 dt.19.12.2014 fto.108/3 dt. 19.12.2014 fat.47(16290499) dt.26.12.2014
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SI & CO COMPANY Tirane 27,600 2014-12-28 2014-12-29 52010940012014 Karburant dhe vaj 1094001 MZHUT shpenz. vaj up.5795/1 dt.17.12.14 njof. fit.19.12.2014 pv perf.19.12.2014 fat.46 dt.19.12.2014 nrs.16290498 fh.37 dt.19.12.14 vert. dorz.19.12.2014
  Zyra Arsimore Tepelenë (1134) SI & CO COMPANY Tepelene 131,040 2014-12-29 2014-12-29 284/10111102014 Karburant dhe vaj ft nr 35/15.12.2014 arsimi
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SI & CO COMPANY Tirane 183,360 2014-12-24 2014-12-29 1580110060542014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ARRSH - Shkresa Nr. 8943 dt 11.12.14 Fat Nr. 23 dt 01.12.14 ser 16290474 Proces Verbal emergjente dt 02.12.14
  Komisariati i Policise Sarande (3731) SI & CO COMPANY Sarande 93,120 2014-12-15 2014-12-26 21410160522014 Karburant dhe vaj vajra lubrifikante nga rendi
  Bordi i KullimitDurres (0707) SI & CO COMPANY Durres 10,440 2014-12-22 2014-12-23 29110050682014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME PJESE KEMBIMI LIK FAT NR 29 DT 11.12.2014
  Bordi i KullimitDurres (0707) SI & CO COMPANY Durres 15,360 2014-12-22 2014-12-23 29210050682014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME MIRMBAJTJE MJETE TRANPORTI LIK FAT NR 30 DT 11.12.2014
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) SI & CO COMPANY Shkoder 38,400 2014-12-19 2014-12-22 298610160132014 Karburant dhe vaj KOMISARIATI I POLICISE NSH FAT. 16290497 DT. 18.12.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 225,600 2014-12-18 2014-12-19 29410160722014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016072 Prefektura e Qarkut Tirane pagese sherbime auto zjarefiksesh, up 42 dt 12.12.14, ftesa 15.12.14, fitues ft 38 dt17.12.14, sr 16290489, pv 17.12.14
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 17,040 2014-12-17 2014-12-18 22110160122014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kom.Pol.NSH-se pagese pjese kembimi, up 16 dt 2.12.14, ftesa 2967/2. fituesi 10.12.14, ft 28 dt 9.12.14, seri 1629047, fh 9 dt 9.12.14
  Bordi i KullimitDurres (0707) SI & CO COMPANY Durres 33,000 2014-12-11 2014-12-12 27910050682014 Karburant dhe vaj 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME BLERJE GRASO FAT NR 27 DT 09.12.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 65,760 2014-12-10 2014-12-11 33210160092014 Sherbime te tjera 1016009 R.E.N.E.A shpenzime materiale up 21 dt 25.11.14,ft.of 26.11.14 ft 20 dt 27.11.14 seri 16290471 fh 25 dt 27.11.14 nj.fituesi 26.11.14
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) SI & CO COMPANY Tirane 410,400 2014-12-04 2014-12-05 12910051182014 Pjese kembimi, goma dhe bateri AKU .blerje pjese kembimi fat nr 13 dt 17.11.14, seri 16290464, f,hyrje nr 27 dt 17.11.14, u.p. nr 1206/1 dt 04.11.14, f.of. dt 04.11.2014, nj.fit dt 10.11.14, prok- online
  Mini Bashkia 9 (3535) SI & CO COMPANY Tirane 172,560 2014-11-27 2014-11-27 15221011432014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Bashkia 9 riparim makine up.11 dt.13.11.2014 app.17.11.2014 fat.19 dt.24.11.2014 seria 16290470 pv. marrje dorez.24.11.2014
  Drejtoria Arsimore rrethit Tirane (3535) SI & CO COMPANY Tirane 206,400 2014-11-27 2014-11-27 25010110362014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011036 DAR QARKU rip makine up 13 dt 7.11.2014 ftes 1460 dt 7.11.2014 pv 11.11.2014 ft 14 dt 17.1102014 s 16290465
  Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) SI & CO COMPANY Sarande 41,520 2014-11-26 2014-11-27 18810161082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHP PJES KEMBIMI NGA KUFIRI