Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHQIP All 3,201,900.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) SHQIP Tirane 30,000 2014-12-29 2014-12-30 11310870072014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1087007 600 AUT KOMB CERT ELEKTRONIK publikime k 13.12.2013 fat 13.1.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 7,000 2014-12-09 2014-12-19 51410110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit publik ne gazet shk MF 10186 dt 14.7.14 16211 dt 24.11.2014 shk 1821/2 dt 5.12.2013 ft 389 dt 26.12.13 s 11212042
  Galeria Kombetare e arteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-12-16 2014-12-17 22010120212014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012021 GALERIA bOTIM NE GAZETE UP 11/4dt.21.03.12 pcv 21.03.12 kont.sherbimi 24.03.12 ft.105 dt.29.03.12 seri 02155711
  Galeria Kombetare e arteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-12-16 2014-12-17 21910120212014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012021 GALERIA bOTIM NE GAZETE UP 13/1dt.29.03.12 pcv 29.03.12 kont.sherbimi 03.04.12 ft.116 dt.10.04.12 seri 02155722
  Galeria Kombetare e arteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-12-16 2014-12-17 21810120212014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012021 GALERIA bOTIM NE GAZETE UP37 dt.21.12.2013 pcv 21.12.13 kont.sherb.23.12.11 ft.13 dt.10.01.12 seri 89114863
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHQIP Tirane 7,000 2014-12-03 2014-12-04 60710140012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi,shkresa nr 1620/3 dt 11.12.2013,shkresa min fin 10047/26 dt 27.11.2014 fat nr 388mdt 26.12.2013 sr 11212041
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-11-21 2014-11-21 68910120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, Njoftim ne gazete shkrese 1095 dt.05.03.14 ft.285; 284 dt.28.05.14 seri 15354685; 15354684 kont.06.03.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHQIP Tirane 50,000 2014-11-21 2014-11-21 69010120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, njoftim ne gazete shkrese per likuidim 1095 dt.05.03.14 litsta e faturave dhe kont.5387 dt.19.11.14 bashkelidhur
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SHQIP Tirane 18,000 2014-10-20 2014-10-22 94810060542014 Sherbime te printimit dhe publikimit ARRSH Shkresa 6825/1 dt 15.10.14 Shkr Min 6080 dt 03.10.14 Fat Nr. 438 Dt 25.09.14 Ser 15792138 Segmenti Ura e Matit Burrel
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHQIP Tirane 60,000 2014-10-13 2014-10-13 47110260012014 Libra dhe publikime profesionale 602 MIN MJDEDISIT bileta udhetimi up 12.3.2014 pv 12.3.2014 fat 8.4.2014 s 14139709
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHQIP Tirane 40,000 2014-10-13 2014-10-13 46810260012014 Libra dhe publikime profesionale 602 MIN MJDEDISIT pub k 19.9.2014 fat 23.9.2014 s 15792122
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 680109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 876/7 dt 03.04.2014,fat nr 327 dt 09.06.2014,seri 15792027
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 679109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 875/6 dt 01.04.2014,fat nr 326 dt 09.06.2014,seri 15792026
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SHQIP Tirane 735,000 2014-10-06 2014-10-08 90810060542014 Sherbime te printimit dhe publikimit ARRSH Shkresa 6160/3 dt 24.09.14 Shkr Min 34696 dt 10.09.14 Fat Nr. 1392m dt 31.08.14 ser 1579293 Segmenti Lushnje Berat
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SHQIP Tirane 20,000 2014-09-05 2014-09-05 182 10760012014 Libra dhe publikime profesionale ILDKP lik njoftim,urdh kryet dt 05.09.2014,shkrese 3678 dt 14.07.2014,kontr 3678/3 dt 14.07.2014,fat 368 dt 22.07.2014 seri 15792068
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-27 2014-08-28 37210260012014 Libra dhe publikime profesionale MIN MJED publikime k 12.3.2014 f 13.5.2014
  Bashkia Elbasan (0808) SHQIP Elbasan 140,000 2014-08-26 2014-08-27 57621090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenzime publikimi
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 33010110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 705/6 dt 26.3.14 ft 328 dt 9.6.14 s 15792028 shk 4857 dt 16.7.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 32910110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 718/6 dt 04.4.14 ft 330 dt 9.6.14 s 15792030 shk 4857 dt 16.7.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 32810110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 767/7 dt 04.4.14 ft 331 dt 9.6.14 s 15792031 shk 4857 dt 16.7.14