Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SADIFE BEQIRI All 382,200.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 30,000 2014-12-30 2014-12-30 27921560012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative lik mnga konispoli
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 9,500 2014-12-22 2014-12-23 266,21560012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri lik nga b konispol fat nr 37 dat 24.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 80,000 2014-10-23 2014-10-27 21321560012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative lik nga konispoli fat nr 34 dat 26.09.2014
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 130,000 2014-10-23 2014-10-27 21221560012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative lik nga konispoli fat nr 35 dat 26.09.2014
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 20,000 2014-10-23 2014-10-27 22321560012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri lik nga konispoli fat nr 01.01.2014
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 112,700 2014-08-28 2014-08-29 177.21560012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik nga b konispol fat nr 33 dat 31.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >