Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S.M.O.UNION All 187,236,391.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 2,341,902 2014-12-30 2014-12-31 18610050782014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 13007419 dt 21.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,377,600 2014-12-29 2014-12-30 388100607722014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 01664467 dt 30.11.2013,12055909 dt 31.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 574,560 2014-12-19 2014-12-22 33510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 13007395 DT 30.11.2014
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) S.M.O.UNION Shkoder 242,161 2014-12-16 2014-12-17 22227690012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA RRETHINA FAT. 13007417 DT. 08.12.2014
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) S.M.O.UNION Shkoder 1,712,588 2014-12-11 2014-12-12 20427690012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA RRETHINA SHKODER FAT. 13007398 DT. 02.12.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 34,897,500 2014-12-04 2014-12-04 24510160712014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PREFEKTURA SHKODER FAT. 66947167, 66947166, 66947168 DT. 25.02.2011, FAT. 66947183 DT. 01.04.2011
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 5,365,056 2014-11-18 2014-11-18 27010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 13007032,1300704331.13007078.1300711813007207,13007301 31.05.2014,30.06.2014,31.07.2014,30.08.2014,30.09.2014,31.10.2014
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 8,195,597 2014-11-18 2014-11-18 15210050782014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 13007364 DT 17.11.2014
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) S.M.O.UNION Shkoder 14,397,174 2014-10-29 2014-10-29 13710050782014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 13007286 dt 28.10.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 7,393,965 2014-10-07 2014-10-08 13710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 103,DT 10.06.2013,FAT NR 23 DT 31.05.2014 SR 01664965
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 1,131,427 2014-10-07 2014-10-08 9310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 103,FAT NR 22 DT 20.03.2014 SR 01664964 SIT 28.02.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 4,554,535 2014-10-06 2014-10-06 9210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 103,FAT NR 21 DT 31.12.2013 SR 01664963 SIT 28.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 574,560 2014-09-24 2014-09-25 20610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 13007022 dt 30.04.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 20,202,756 2014-06-25 2014-06-26 44310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4088 dt 24.06.14 D.P Vendimi Nr. 8 Sit Perfundimtar Fat Nr. 41 dt 30.04.2010 Ser 66947868 Kontrata Nr. 10235/9 dt 19.02.09
  Bashkia Vau Dejes (3333) S.M.O.UNION Shkoder 810,358 2014-06-23 2014-06-23 12821570012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA VAUDEJES SHKODER LIK 5% PER OBJ RIK RRUGES SARAJET E HOTIT
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Malesi e Madhe (3323) S.M.O.UNION M.Madhe 696,558 2014-05-19 2014-05-20 0121300092014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala SH.A.ujsjelles (sa pagua garanci punimesh nga 2013) Fature nr.84977897/899/01347159
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) S.M.O.UNION Shkoder 4,007,664 2014-05-14 2014-05-14 8610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 12055943 31.01.2014,12055947 28.02.2014,13007020 31.03.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 14,820,520 2014-05-05 2014-05-07 25010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2341 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr. 197 Dt 01.06.2011 Ser 84977598. Kontrata Nr.1731/4 dt 15.03.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 26,837,880 2014-05-02 2014-05-05 21910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2341 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 1 Diference Pagese Fat. Nr. 62 dt 01.04.2011 Ser 66947182. Kontrata Nr.1731/4 dt 15.03.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) S.M.O.UNION Tirane 14,118,996 2014-05-02 2014-05-05 22710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2241 dt 25.04.14 D.P Vendimi Nr. 4 Sit Perfundimtar Fat Nr. 196 Dt 01.06.2011 Ser 84977597Kontrata Nr. 10235/9 dt 19.02.09