Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S & T ALBANIA All 125,729,426.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 17,640,000 2014-12-22 2014-12-30 301 10870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI pagese per rritjen e sigurise ne gov net shtese kontrate nr.1674 prot.dt.24.11.2014 akt marrje dorez nr.1777prot.dt.15.12.2014 ft.nr.520 dt.15.12.2014 s/19058524 fh.nr.56 dt.15.12.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 4,793,385 2014-12-19 2014-12-23 30110870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESe per rritjen e sigurise ne gov-net kontrate nr.1312 prot. dt. 12.09.2014 vazhdim raport implementimi nr.1815 dt.18.12.2014 t.nr.524 dt.18.12.2014 s/19058528 akt marrje dorez nr.1815/1 dt.18.12.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 8,124,382 2014-12-01 2014-12-03 27210870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESE per rritje te sigurise ne rrejtin qeveritar gov net dhe qendren e te dhenave qeveritare up.nr.878 prot dt.02.06.2014 form injoftin kontrate nr.1030prot.dt.14.07.2014 for.njoft fitus nr.137/1prot dt.01.09.2014 kontrate nr.1312
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 21,587,721 2014-12-01 2014-12-03 27110870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESE per rritje te sigurise ne rrejtin qeveritar gov net dhe qendren e te dhenave qeveritare up.nr.878 prot dt.02.06.2014 form injoftin kontrate nr.1030prot.dt.14.07.2014 for.njoft fitus nr.137/1prot dt.01.09.2014 kontrate nr.1312
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 34,472,658 2014-12-01 2014-12-03 27010870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESE per rritje te sigurise ne rrejtin qeveritar gov net dhe qendren e te dhenave qeveritare up.nr.878 prot dt.02.06.2014 form injoftin kontrate nr.1030prot.dt.14.07.2014 for.njoft fitus nr.137/1prot dt.01.09.2014 kontrate nr.1312
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 2,386,017 2014-12-01 2014-12-03 27410870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESE per rritje te sigurise ne rrejtin qeveritar gov net dhe qendren e te dhenave qeveritare up.nr.878 prot dt.02.06.2014 form injoftin kontrate nr.1030prot.dt.14.07.2014 for.njoft fitus nr.137/1prot dt.01.09.2014 kontrate nr.1312
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) S & T ALBANIA Tirane 20,765,920 2014-12-01 2014-12-03 27310870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI PAGESE per rritje te sigurise ne rrejtin qeveritar gov net dhe qendren e te dhenave qeveritare up.nr.878 prot dt.02.06.2014 form injoftin kontrate nr.1030prot.dt.14.07.2014 for.njoft fitus nr.137/1prot dt.01.09.2014 kontrate nr.1312
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) S & T ALBANIA Tirane 11,063,700 2014-11-26 2014-11-27 103510100772014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl license up dt 20.8.2014, nj fit dt 20.10.2014, kontr dt 5.11.2014, seri 06620962 dt 11.11.2014, marrje ne dorzim dt 21.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) S & T ALBANIA Tirane 4,864,505 2014-11-14 2014-11-17 99410100772014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl licensa up dt 12.9.2014, nj fit dt 20.10.2014, kontr dt 3.11.2014, seri 06620963 dt 11.11.2014
  Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) S & T ALBANIA Tirane 31,138 2014-06-27 2014-06-30 2910171262014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1017126 AKSHE blerje antivirus up 122 dt 23.14.14 pv 1 dt 28.1.14 ft 40 seri 06620541
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >