Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ROZETA DANAJ All 1,339,707.00 17 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Muzeu Historik Kombetar (3535) ROZETA DANAJ Tirane 107,880 2014-12-27 2014-12-29 24710120102014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1012010 MUZEU 602 Materiale pastrimi UP 1155 dt.18.12.14 ftese oferte 1156 dt.18.12.14 fit.1182 dt.24.12.14 ft.42 dt.26.12.14 seri 87772034 fh 30 dt.26.12.14
  ALUIZNI-Tirana (3) ROZETA DANAJ Tirane 192,000 2014-12-28 2014-12-29 14410940282014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Aluizni Tirana 3 Bl pajisje zyre up 18 dt 12.12.2014 fat 40 dt 18.12.2014 fh 22 dt 23.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROZETA DANAJ Tirane 104,268 2014-12-24 2014-12-26 66910140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINISTRIA E DREJTESISE materiale elektrike,up nr 668/1 dt 15.12.2014 fto dt 15.12.2014,app dt 18.12.2014 fat nr 41 dt 18.12.2014 sr 87772032 fh nr 54 dt 22.12.2014
  Shkolla profesionale "Profesionale" Kamez Tirane (3535) ROZETA DANAJ Tirane 239,880 2014-12-24 2014-12-26 1610111942014 Kancelari 1011194 Shkolla prof Kamez BL, UP 12 D 12/12/14,FT OF 12/12/14,FAT 39 D 17/12/14 S 87772031,FH 34 D 17/12/14
  Komuna Stravaj (0821) ROZETA DANAJ Librazhd 100,680 2014-12-23 2014-12-23 17525870012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOM.STRAVAJ LB,LIK.FAT.NR.37 DT:15.12.2014 BLERJE KOVA,FSHESA,ETJ.PËR SHKOLLAT E KOMUNËS
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) ROZETA DANAJ Elbasan 42,000 2014-12-19 2014-12-22 15420480192014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MAT.PASTRIMI MIRM.RRUGE RURALE
  Dega e rezervave Tirane (3535) ROZETA DANAJ Tirane 13,199 2014-11-26 2014-11-26 9910160922014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Drejt Raj Rez Mat Tirane MAT,UP 21 D 13/10/14,PV 24/11/14,FAT 31 D 24/11/14 S 00627245,FH 26 D 24/11/14
  Biblioteka kombetare (3535) ROZETA DANAJ Tirane 5,000 2014-11-21 2014-11-24 2210120252014 Shpenzime te tjera transporti 1012025 BIBLIOTEKA Shpenzime transporti UP 91 dt.30.10.14 lista ofertave ne sistem 31.11.14 nj.fituesi 31.10.14 ft.22 dt.03.11.14 seri 0004760
  Qendra Sociale Multidisiplinare (3535) ROZETA DANAJ Tirane 33,000 2014-11-20 2014-11-20 7921011632014 Shpenzime per pritje e percjellje 2101163 Qend Soc Multidis lik BLERJE USHQIME, UP 11 DT 24.09.14 FTESE OFRETE 167 DT 25.09.14 FAT 15 SR 0004739 DT 01.10.14 FH 24 DT 01.10.14
  Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ROZETA DANAJ Tirane 10,200 2014-11-18 2014-11-19 33510260602014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 agjensia e mjedisit mat up 6.11.2014.fo 11.11.2014 fat 11.11.2014 fh 11.11.2014
  Bashkia Bilisht (1505) ROZETA DANAJ Devoll 99,900 2014-11-11 2014-11-11 32021050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER ROZETA DANAJ PER DHURATA PER VITIN E RI 2015
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) ROZETA DANAJ Durres 180,000 2014-11-07 2014-11-07 22021070082014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107008 QEA BLERJE ENE GUZHINE
  Qendra Sociale Multidisiplinare (3535) ROZETA DANAJ Tirane 12,300 2014-11-03 2014-11-03 7221011632014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101163 Qend Soc Multidis lik detergjente up 12 dt 24.09.14 ftese oferte 168 dt 25.09.14 fat 12 sr 0004738 dt 29.09.14 fh 23 dt 29.09.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ROZETA DANAJ Tirane 50,000 2014-10-23 2014-10-24 20510111372014 Sherbime te tjera Fak Gjuh.Huaja HERB. TRANSP. UP 7 DT 16.06.2014 NJ. FIT 17.10.2014 FAT 19.DT 22.10.2014 SERI 0004751
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ROZETA DANAJ Durres 59,000 2014-10-20 2014-10-21 22110050072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK SHPENZ.MATERIALE NDRICIMI
  Komuna Nikel (0716) ROZETA DANAJ Kruje 79,900 2014-10-09 2014-10-10 33425210012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim sa lik fat nr 14 dt 6.10.2014 nga komuna nikel
  Mini Bashkia 11 (3535) ROZETA DANAJ Tirane 10,500 2014-09-26 2014-09-26 16521011382014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Bashkia 11 Shpenzime mirembajtje paisje up.nr.8 dt.29.08.2014 ft. of. nr.2314 dt.29.08.2014 vlersim perf. fit.fat.nr.1 dt.24.09.2014 seria 0004737
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >