Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All RAMAZAN RRINGAJ All 1,048,326.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Puke (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 50,150 2014-12-19 2014-12-23 25510130832014 Sherbime te tjera 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 SHERB TE TJERA FAT.113 DT.12.12.2014
  Komuna Fierze (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 55,000 2014-12-18 2014-12-19 18527190012014 Sherbime te tjera komuna fierz puke kodi 2719001 sherbime per kronik telvizive fat.113 dt.17.12.2014
  Komuna Qerret (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 130,176 2014-12-17 2014-12-18 24827150012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit komuna qerret puke kodi 2715001 sherb tv puka fat.217.227 dt.05.12.2014 15.12.2014
  Komuna Fierze (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 78,000 2014-12-16 2014-12-17 18327190012014 Sherbime te tjera komuna fierz puke kodi 2719001 sherb kronike tv fat.147 dt.19.11.2014
  Komuna Iballe (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 20,000 2014-12-11 2014-12-15 20727200012014 Sherbime te printimit dhe publikimit kodi 2720001 komuna iballe puke det tv puka fat.211 dt.10.12.2014
  Komuna Rrape (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 71,000 2014-12-12 2014-12-15 11027230012014 Sherbime te printimit dhe publikimit komuna rrape puke kodi 2723001 shpenzime tvpuka fat 197 dt.10.12.2014
  Komuna Qafe-Mali (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 100,000 2014-12-04 2014-12-09 13227220012014 Sherbime te tjera komuna qaf mali puke kodi 2722001 shpenzime per televizi fat.57 dt.18.11.2014
  Komuna Qelez (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 21,000 2014-12-05 2014-12-09 14827160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit komuna qelez puke kodi 2716001 shpenzime per median fat 83. dt.05.12.2014
  Komuna Qafe-Mali (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 150,000 2014-11-21 2014-11-24 12327220012014 Sherbime te tjera komuna qaf mali puke kodi 2722001 shpenzime televizori fat.31.43 dt.07.11.2014
  Komuna Gjegjan (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 30,000 2014-10-21 2014-10-23 24327180012014 Sherbime te tjera komuna gjegjan puke kodi 2718001 shp tvpuka fat 06 dt.25.09.2014
  Komuna Iballe (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 30,000 2014-10-07 2014-10-09 16927200012014 Sherbime te printimit dhe publikimit kodi 2720001 komuna iballe puke sherbime t puka fat 197 dt. 03.10.2014
  Komuna Qelez (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 29,000 2014-08-04 2014-08-06 8727150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit komuna qelez puke kodi 2716001 shpenzime per median fat 175 dt.20.07.2014
  Komuna Qerret (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 158,000 2014-07-04 2014-07-07 11927150012014 Sherbime te tjera komuna qerret puke kodi 2715001 publikime ne media lokale fat.14 dt.25.06.2014
  Komuna Gjegjan (3330) RAMAZAN RRINGAJ Puke 126,000 2014-05-13 2014-05-15 10127180012014 Sherbime te tjera komuna gjegjan puke kodi 2718001 shpenzime televizori fat 97 dt .12.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >