Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PRENGA-O3 All 703,800.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) PRENGA-O3 Lezhe 17,400 2014-05-08 2014-05-12 21721270012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA LEZHE LIK FAT.26 DT.10.03.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (2026) PRENGA-O3 Mirdite 95,400 2014-04-28 2014-04-29 25 20260232014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore rruget rurale per materjale ndertimi riparim ure
  Bashkia Lezhe (2020) PRENGA-O3 Lezhe 17,400 2014-04-04 2014-04-07 16821270012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA LEZHE LIK FAT.25 DT.18.02.2014
  Komuna Shengjin (2020) PRENGA-O3 Lezhe 208,800 2014-02-26 2014-03-03 1625720012014 Unspecified KOM SHENGJIN PAG FAT NR 29 DT 21.02.2014 & FAT NR 27 DT 20.02.2014
  Bashkia Lezhe (2020) PRENGA-O3 Lezhe 34,800 2014-02-18 2014-02-21 6621270012014 Unspecified BASHKIA LEZHE LIK FAT.21,22 DT.10.02.2014
  Komuna Balldren I Ri (2020) PRENGA-O3 Lezhe 330,000 2014-01-29 2014-01-30 0825740012014 Unspecified KOMUNA BALLDRE LIK FAT.16 DT.18.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >