Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PETRIT HYSI All 1,484,166.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 18,000 2014-12-22 2014-12-23 38921240042014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet shpenzime per lulishte ndermarja komunale kod.2124004 fat.12647427
  Qendra Ekonomike Arsimit (0217) PETRIT HYSI Kuçove 17,400 2014-10-29 2014-10-30 49921240092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale shpenzime per materiale te ndryshme qendra ekonomike arsimit kod.2124009 fat.12647442
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 8,400 2014-10-22 2014-10-24 42421670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Ure per Petrit hysin mirmbajtje 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 138,000 2014-10-21 2014-10-22 41621670012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia ure per petrit Hysi mirmbajtje shkolle 2167001
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 258,000 2014-10-08 2014-10-08 24521240042014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet shpenzime per lulishtet ndermarja komunale kod.2124004 fat.12647427
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 73,776 2014-09-25 2014-09-26 38321670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 24,048 2014-09-25 2014-09-26 38421670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 86,640 2014-09-25 2014-09-26 38221670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysin materjali 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 70,776 2014-08-13 2014-08-14 32021670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysin sherbime publike 2167001
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 173,556 2014-07-30 2014-07-31 18021240042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore shpenzime per mirembajtje objekti ndermarja komunale kod.2124004 fat.12647420,12647421
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 28,800 2014-07-16 2014-07-16 16921240042014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative materiale tjera ndermarrja komunale kod.2124004 fat.12647419
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 7,740 2014-07-11 2014-07-14 24921670012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Ure 2167001.likujdim fature dt.04.02.2014
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 59,832 2014-06-27 2014-06-30 23721670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysin sherbime publike 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 54,300 2014-06-26 2014-06-30 20921670012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Bashkia ure per Petrit Hysi materjale 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 58,560 2014-06-27 2014-06-30 23621670012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia ure per Petrit Hysin sherbime 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 29,166 2014-06-26 2014-06-27 20821670012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia ure per Petrit Hysi materjale 2167001
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 48 2014-06-25 2014-06-27 15121240042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale shpenzime materiale speciale fat nr 12647416 dt 10.06.2014 kodi 2124004
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) PETRIT HYSI Kuçove 144,672 2014-06-19 2014-06-27 14721240042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale shpenzime per materiale e sherbime speciale ndermarja komunale kod.2124004 fat.12647410
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 50,352 2014-05-21 2014-05-23 14321670012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia ure per Petrit Hysi materjale 2167001
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) PETRIT HYSI Berat 42,180 2014-05-21 2014-05-22 13921670012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia ure per Petrit Hysin materjale 2167001