Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 All 77,079,594.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-10-17 2014-10-20 43110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603 Min.Arsimit subvencion autor 6551/1 dt 30.9.2014,shkres 380 dt 08.9.2014 subvec m gusht 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-09-01 2014-09-02 36510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603Min.Arsimit subvencion aut 5937/1 dt 28.8.2014,shkres 358dt 12.8.2014, m korrik 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-08-07 2014-08-08 32410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603 Min.Arsimit subvencion aut 5770 dt 04.8.2014,shkres 333 dt 14.7.2014 subvec m qershor 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-07-03 2014-07-04 27010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut 4195/4 dt 01.7.2014,shkres 283 dt 17.6.2014 subvec m maj 2014 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-05-30 2014-05-30 19310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 229,05.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 8,371,599 2014-05-16 2014-05-16 16310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/5,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 30,000,000 2014-03-18 2014-03-19 7610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >