Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDREGJONI All 167,266,965.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Milot (2019) NDREGJONI Laç 22,800,000 2014-12-18 2014-12-30 40625600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 08 DT 04.06.2013 NJOFTIM FITUESI DT 10.6.2013KONTRATE NR 08/5 DT 07.08.2014 FATURE NR87 DT 31.05.2014 NR SEIE 85645187
  Komuna Milot (2019) NDREGJONI Laç 17,961,577 2014-12-18 2014-12-30 40721620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 08 DT 04.06.2013 NJOFTIM FITUESI DT 10.6.2013KONTRATE NR 08/5 DT 07.08.2014 FATURE NR94 DT 05.08.2014 NR SERIE 85645194
  Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 153,900 2014-12-26 2014-12-26 18523520012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM SLLOVE 2352001 RIP.RRUGESH KOMUNE,FSHATI SHUMBAT DHE VENISHT FAT NR 41 DATE 16.12.14
  Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 1,064,340 2014-12-26 2014-12-26 18323520012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOM SLLOVE 2352001 MIR.RRUGESH KOMUNE,FSHATI SHUMBAT DHE VENISHT FAT NR 42 DATE 16.12.14
  Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 27,290,911 2014-12-23 2014-12-23 15423180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO numer 4031.
  Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 2,214,315 2014-12-23 2014-12-23 15923180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin NDREGJONI per PO numer 4030.
  Komuna Milot (2019) NDREGJONI Laç 9,804,000 2014-12-18 2014-12-19 40525600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 08 DT 04.06.2013 NJOFTIM FITUESI DT 10.6.2013KONTRATE NR 08/5 DT 07.08.2014 FATURE NR 85 DT 30.4.2014 NR SERIE 85645185
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 1,587,996 2014-12-18 2014-12-19 173/120460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K,QARKUT 2046001 BLERJE AUTOVETURE FAT NR 99 DATE 22.09.14
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 2,388,000 2014-12-18 2014-12-19 174/120460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K,QARKUT 2046001 BLERJE AUTOVETURE FAT NR 100 DATE 24.09.14
  Komuna Kukur (0810) NDREGJONI Gramsh 4,945,035 2014-12-15 2014-12-16 25424320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2432001 Sa paguar fat.nr.40 dt:10.12.2014,situacion pjesor nr.02,objekti "Rikons shkolla bashkuar M.Zela " Komuna Kukur
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 1,587,996 2014-12-11 2014-12-11 17320460122014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K.QARKUT 2046001 blerje autoveture fat nr 99 date 22.09.14
  Qarku Diber (0606) NDREGJONI Diber 2,388,000 2014-12-11 2014-12-11 17420460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina K.QARKUT 2046001 BLERJE AUTO VETURE FAT NR 100 DATE 24.09.14
  Komuna Arren (1818) NDREGJONI Kukes 2,435,346 2014-12-02 2014-12-03 51550012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2550001 Komuna Arren Rik. shkolles 9/vjecare Arren fat 58 dt 01.12..2014
  Komuna Skenderbeg (0810) NDREGJONI Gramsh 1,624,728 2014-12-02 2014-12-02 19624330012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2433001 Sa paguar fat.nr.53 dt:19.10.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Komuna Milot (2019) NDREGJONI Laç 711,360 2014-11-26 2014-11-27 36725600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KOMUNA MILOT PAGUAR FT NR 57 DT 24.11.2014 NR SERIE 85645057 URDHER PROKUR NR 06 DT 22.05.2014 FORMULARII OFERTES DT 27.06.2014 KONTRATE D 05.08.204 SITUAC DT 24.11.2014
  Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 820,800 2014-11-18 2014-11-19 1652352001 2014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj k sllove mir. veper ujore fat nr 56 date 06.11.14
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 742,426 2014-11-07 2014-11-10 45721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit perf.rr.Jon Valias lik5% urdh.dorez.352dt.14.112012pv.14.1112 fat.87 dt.25.12.10 seria40337187 kont.356dt.27.10.10 sit.perf.27.1110 fat.82dt.13.12.10 seria40337182
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 193,879 2014-11-07 2014-11-10 45321660012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia Kamez Lik 5% garanci shkolle kont.ne vazhdim 358 dt.27.10.10 sit perf.20.11.2010 akt kol.06.12.2010 fat.83 dt.13.12.2010 seria 40337183pv.md.02.04.12 urdh marrje dorez.nr 86 dt.02.04.12 permbledhese 07.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 438,540 2014-11-07 2014-11-10 45521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit perf.rr.ademJashari lik5%urdh.nr85 dt.02.04.12 pv. marrje dorez.02.04.12 kont.366 dt.01.11.10 sit.20.12.10 fat.36 dt.20.12.10 seria 40337186 akt.kol.20.12.10 permb.07.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 114,976 2014-11-07 2014-11-10 45621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Kamez lik.5% gar rr.kuz.bathore kont. vazh104dt.20.04.10sit.perf.29.04.10akt.kol.04.06.10fat.92,91dt04.06.10seria40337092urdh.marrje dorez.353 dt.14.11.12 pv.md.04.11.12kont.105dt.20.04.10 sit.perf04.05.10kol.04.06.10 permb.07.11.14