Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE All 19,441,378.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 776,550 2014-11-26 2014-11-27 50310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve subecion nd trajtim stud .autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 395 dt 10.11.2014 m shtator 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-10-17 2014-10-20 43010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim7316/1dt 15.10.2014 shk prot 344 dt 1.10.2014 m gusht 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-09-01 2014-09-02 36810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5937/1dt 28.8.2014 shk prot 286dt 1.8.2014 m korrik 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-07-24 2014-07-25 30410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748/1 dt 22.7.2014 shk prot 256 dt 1/7/2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-06-27 2014-06-27 24810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 191dt 5.6.2014 m maj 2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-05-30 2014-05-30 019610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut3752,28.5.2014,shkres 159,06.5.2014,prill2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-05-16 2014-05-16 159110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 3354/1,14.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 7,000,000 2014-03-18 2014-03-19 7810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 1726/11,13.3.2014,shkres.119/1,28.1.2014,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >