Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) All 17,610,403.00 103 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 46,305 2014-12-28 2014-12-29 14210251132014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes qendra komb viktimave dhunes Pagese sherbimi i ruajtjes,dhjetor 2014,Vazhdim kontrate nr 213 dt 01.05.14,Fat nr 191 seri 17104522 dt 18.12.2014
  Prokuroria e rrethit Lac (2019) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Laç 100,764 2014-12-24 2014-12-24 14110280162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOD INST 1028016 PROKURORIA KURBIN PAGUAR SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN PER SHERBIME E SIGURIM RUAJTJE ZYRASH KONTRATE NR 1276 DT 28.02.2014 FT NR 113794912 DT 24.12.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Shkoder 117,743 2014-12-23 2014-12-24 15610250822014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 11379486 DT 21.12.2014
  Sp. Laç (2019) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Laç 251,952 2014-12-17 2014-12-24 40710130752014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE KONTRATE NR 2/.19 DT 04.04.2014 FT NR 89 DT 03.12.2014
  Aparati Ministrise se Punes (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 170,332 2014-12-19 2014-12-22 71110250012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025001 MIN PUNES Lik sherb rroje kontr vazhd 3097/3 dt 10.06.2014 fat 173 dt 30.11.2014 seri 17104503
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 296,726 2014-12-18 2014-12-19 25310250972014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 SHERB SOC SHTET .lik ft sherb roje kv dt 30.4.2014, seri 17104520 dt 15.12.2014
  Prokuroria e rrethit Lac (2019) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Laç 100,764 2014-12-10 2014-12-17 13310280162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOD INST 1028016 PROKURORIA KURBIN PAGUAR SHERBIME TE SIGURISE DHE ROJE KONTRATE NR 1276 DT 28.02.2014 FT NR 11379482 dt 30.11.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 95,936 2014-12-16 2014-12-17 21310250592014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUNI sherbim roje, kont. ne vazhdim nr.175 dt.30.04.2014 fat.170 dt.30.11.2014 seria 17104500
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 95,936 2014-12-16 2014-12-17 21710250592014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN sherbim roje dhjetor 2014 kont. ne vazhdim 175 dt.30.04.2014 lik. fat.190 dt.15.12.2014 seria 17104521
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Durres 117,739 2014-12-16 2014-12-17 21010250662014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 192 DT 15.12.2014
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 46,307 2014-12-12 2014-12-15 12510251132014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes qendra komb viktimave dhunes Pagese sherbimi i ruajtjes,nentor 2014,Vazhdim kontrate nr 213 dt 01.05.14,Fat nr 171 seri 17104501 dt 31.11.2014
  Sp. Laç (2019) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Laç 251,952 2014-12-10 2014-12-12 38610130752014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME ROJE PRIVATE KON NR 2/19 DT 04.04.2014 FT NR 80 DT 30.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 385,276 2014-12-11 2014-12-12 975101003920141 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft sherb roje kv dt 1.10.2014, seri 17104507 dt 30.11.2014
  Dogana Lezhe (2020) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Lezhe 266,664 2014-12-10 2014-12-12 13810100952014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA LEZHE LIK FAT.81DT.30.11.2014 DHE FAT.90 DT.09.12.2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 296,726 2014-12-05 2014-12-09 22010250972014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 SHERB SOC SHTET roje kv nr 973, dt 30.4.2014 fat nr 169 dt 30.11.2014 s 17104499
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Durres 117,742 2014-12-05 2014-12-09 1971025066 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 172 dt 30.11.2014
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Shkoder 117,743 2014-12-09 2014-12-09 14510250822014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025082 SHTEPIA E FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 11379477 DT 30.11.2014
  Akademia e Fiskultures (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 283,730 2014-12-02 2014-12-03 32110110482014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UNIVERSITETI I SPORTEVE roje kv 21464 fat 30.11.2014 s 17104495
  Sp. Laç (2019) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Laç 251,952 2014-11-20 2014-11-25 34010130752014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER ROJE PRIVATE FT NR 71 DT 31.10.2014
  Aparati Ministrise se Punes (3535) N. S.S (NDREU SECURITY SERVICES) Tirane 170,332 2014-11-21 2014-11-24 60810250012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes min e mireq sociale dhe rinise roje kon va 3097/3 10.06.2014 fat 154 31.10.2014