Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MURATI D All 39,074,420.00 169 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mat (0625) MURATI D Mat 394,800 2014-12-30 2014-12-31 37610130782014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Spitali Mat(1013078) Lik. Uniforma dhe veshje te tjera speciale(carcaf + hoteleri).. Fat.Nr.114 Dt.01.12.2014 Urdh.prok.nr.28 dt.17.11.2014
  Sp. Mat (0625) MURATI D Mat 399,600 2014-12-30 2014-12-31 37510130782014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Spitali Mat(1013078) Lik. Blerje paisje. Fat.Nr.115 Dt.01.12.2014 Urdh.prok.nr.29 dt.17.11.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) MURATI D Kukes 448,800 2014-12-30 2014-12-31 45010160682014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale uniforma ft 18646154dt12.12.2014 Prefektura kukes
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) MURATI D Fier 466,800 2014-12-30 2014-12-31 5021120062014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem Sh.a ujesjelles Patos 2112006 materiale per riparime rrjeti
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) MURATI D Tirane 214,800 2014-12-29 2014-12-30 49110160202014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese blerje unif, e veshje polic, up 2286 dt 22.10.14, ftesa 22.10.14 fitues 25.11.14, ft 113 dt 28.11.14 sr 18646113 fh 23 dt 28.11.14
  Prefektura e qarkut Fier (0909) MURATI D Fier 456,000 2014-12-29 2014-12-30 34210160642014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Prefekti Qarkut Fier 1016064(P M N Z) likujdim fature
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) MURATI D Tirane 94,200 2014-12-26 2014-12-29 31410160722014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Prefektura e Qarkut Tirane pagese mater zyre , ftesa 17.12.14, fitues 17.12.14 ft 127 dt 17.12.14, sr 18646127, fh 31 dt 17.12.14
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) MURATI D Kavaje 150,000 2014-12-29 2014-12-29 34310160382014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike RENDI LIKUJDIM FAT NR 134 DT 24.12.2014
  Bashkia Rubik (2026) MURATI D Mirdite 132,000 2014-12-26 2014-12-29 27321640012014 Sherbime te tjera bashkia rubik per materjale per zbukurimin e qytetit
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) MURATI D Tirane 43,200 2014-12-26 2014-12-29 31510160722014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Prefektura e Qarkut Tirane pagese mirembajtje ftesa 17.12.14, fituesi 22.12.14, ft 130 dt 22.12.14, sr 18646130, fh 34 dt 22.12.14,
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MURATI D Tirane 144 2014-12-28 2014-12-29 350710130492014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013049 QSUT barna kontr v 4257/1 dt 7.10.2014 ft 153 dt 7.1.2014 s 1864615 fh 171 dt 7.11.2014
  Komuna Klos (0625) MURATI D Mat 1,111,968 2014-12-24 2014-12-26 36126540012014 Sherbim per ngrohje Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim per ngrohje (Dru zjarri).Fat.Nr.124 Dt.16.12.2014 Kontr. Furniz. Dt.09.07.2014.
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) MURATI D Tirane 329,400 2014-12-23 2014-12-24 17410930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231 rep.inspektim shpetim miniera pajisje,up nr 27 dt 24.10.2014,ftese per oferte dt 29.10.2014,fat nr 3 dt 13.11.2014,seri 18646103,fh nr 8 dt 13.11.2014,pv marrje ne dorezim dt 13.11.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) MURATI D Kavaje 6,000 2014-12-22 2014-12-23 40621190012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 120 DT 09.12.2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) MURATI D Diber 331,200 2014-12-22 2014-12-23 11210940142014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ALUIZNI 1094014blerje paisje zyre fat nr 126 date 16.12.14
  Bashkia Rogozhine (3513) MURATI D Kavaje 73,560 2014-12-22 2014-12-23 41221190012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 120 DT 09.12.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MURATI D Tirane 38,292 2014-12-19 2014-12-22 35421011462014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DREJT NR 1 E PUNETOREVE TE QYT FRUTA KONR NE VAZHD 611/1 DT 26.03.14 FAT 112 DT 27.11.14 SR 18646112 FH 21 DT 27.11.14
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) MURATI D Tirane 270,000 2014-12-19 2014-12-22 20910140962014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602 AKKP materiale pastrimi,up nr 62 d t18.09.2014,njoftim fit dt 11.11.2014,kontrate nr 4 d t24.11.2014,fat nr 108 d t25.11.2014,seri 18646108,fh n 72 d t25.11.2014,pv i marrjese ne dorezim dt 25.11.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) MURATI D Tirane 168,180 2014-12-19 2014-12-19 34421011462014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet 5% PAJISJE VEGLA PUNE KONT NE VAZHD 1620 DT 310.10.08 FAT 61 DT 30.11.08 SR 40893961
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MURATI D Tirane 1,679,040 2014-12-16 2014-12-18 326710130492014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QSUT MAT PASTRIMI AUTORIIM 40/5 DT 29.09.14 UP 31.07.14 KONT 4257/1 DT 07.10.14 GFAT 151 sr 18646151 dt 07.11.14, fh 15 dt 07.11.14