Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MARGARITA KODRA All 1,248,662.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 12,240 2014-12-30 2014-12-31 6410060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIK STAC
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 29,658 2014-12-30 2014-12-31 6010060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD RIAKT I ST
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 18,296 2014-12-29 2014-12-30 5610060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/KOLAUD IRIAFT TE TRAS HEK.
  Bashkia Kavaja (3513) MARGARITA KODRA Kavaje 117,600 2014-12-29 2014-12-29 70021180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM MBIKQYRJE PUNIMESH RRUGA ANDREA STEFI FAT 30 DT 12.04.2014 KONTRATE 935/1 DT 03.08.2012
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) MARGARITA KODRA Durres 93,857 2014-12-24 2014-12-26 6010060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/MBIKQ PUN. RIK. GODINA DPH.
  Komuna Suc (0625) MARGARITA KODRA Mat 4,800 2014-12-15 2014-12-23 20426520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Suç (2652001) Lik.Kolaudim objekti"Nd.Shkolla 9-Vjecare Kop.Kurdari.Fat.Nr.15 Dt.17.11.2014. Urdh.Prok.Nr.4 Dt.27.06.2014.
  Komuna Vaqarr (3535) MARGARITA KODRA Tirane 121,449 2014-12-16 2014-12-17 17628010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Vaqarr lik superviz rruga Lalm,urdh emerimi nr 17 dt 9.10.2012,kontr 9.10.2014,fat tatim nr 4 dt 21.04.2014,urdh nr 73 dt 15.12.2014
  Bashkia Sukth (0707) MARGARITA KODRA Durres 16,800 2014-11-19 2014-11-20 26421510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE PUNIMESH / BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Bashkia Kruje (0716) MARGARITA KODRA Kruje 3,000 2014-11-10 2014-11-11 81821230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat sa lik fat nr 12 dt 5.11.2014 nga bashkia kruje
  Bashkia Sukth (0707) MARGARITA KODRA Durres 90,348 2014-10-29 2014-10-30 23221510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MBIKQYRJE PUNIMESH/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Komuna Gose (3513) MARGARITA KODRA Kavaje 360,000 2014-08-07 2014-08-07 12024770012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA GOSE LIKUIDIM PROJEKTIM QENRE FSHATIT GOSE FAT 08 DT 01 08 2014 UP 11 DT 20.06.2014
  Komuna Katundi I Ri (0707) MARGARITA KODRA Durres 292,014 2014-06-03 2014-06-03 9223680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 45 DT 23.10.2013
  Komuna Koder Thumane (0716) MARGARITA KODRA Kruje 81,600 2014-02-11 2014-02-12 3025230012014 Unspecified sa lik fat nr36 dt 05.8.2013 nga komuna thumane
  Komuna Xhafzotaj (0707) MARGARITA KODRA Durres 7,000 2013-12-31 2014-01-15 31023660012013 Unspecified 2366001 KOM XHAFZOTAJ DIF KOLAUDIMI DHJETOR 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >