Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All M Y R T O SECURITY All 12,292,717.00 44 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-12-31 2014-12-31 77210130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan roje
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 39,240 2014-12-17 2014-12-18 389108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 322,dt 19.11.2014,vendim KPP 591/2014 dt 05.11.2014
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-12-11 2014-12-12 69010130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan Roje
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-11-17 2014-11-18 57610130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan Roje
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-10-15 2014-10-16 51210130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan Roje
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 114,581 2014-09-08 2014-09-09 18110250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kv 10.4.2014 f 31.8.2014
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-09-09 2014-09-09 40810130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan Roje
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 12,008 2014-09-03 2014-09-03 272 1087010 2014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek ,urdh 221 dt 31.07.2014,vend KPP nr 403/2014 dt 21.07.2014
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-08-20 2014-08-21 38010130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Spitali Civil Elbasan Roje
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 98,000 2014-08-19 2014-08-20 76110060542014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ARRSH Shkresa Nr. 5265 dt 04.08.14 Proces Verbal emergjence Dt01.07.14 Fat Nr. 231 dt 30.06.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 177,600 2014-08-07 2014-08-08 16610250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kv 10.4.2014 f 31.7.2014
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 689,204 2014-07-11 2014-07-14 29610130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Roje Private Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) M Y R T O SECURITY Elbasan 754,914 2014-07-11 2014-07-14 29510130162014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Roje Private Spitali Civil Elbasan
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 177,600 2014-07-08 2014-07-09 14910250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT roje kont ne vazhd 10.04.14 fat 229 dt 30.06.14 sr 11927353
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 325,584 2014-07-03 2014-07-04 55110060542014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ARRSH Shkresa Nr. 2898/1 dt 24.06.14, Shkresa nr. 4177 dt 25.06.14 Fat Nr. 192 dt 31.05.14 ser 11927316, Fat Nr. 143 dt 30.04.14 ser 11927267 Kontrata Nr. 1678/5 dt 04.04.14 Urdher Prokurimi Nr. 4 dt 03.04.14
  Administrata Qendrore SHKP (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 177,600 2014-06-11 2014-06-12 10610250852014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1025085 SH K. PUNESIMIT sh roje kv 10.4.2014 f 31.5.2014
  Aparati Qendror INSTAT (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 256,500 2014-06-11 2014-06-12 27110500012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes INSTAT Sherbim ruajtje objekti kont. shtese nr.263/8 dt.18.04.2014 form sig. kontrates dt.18.04.2014 seria 0040823 fat.159 dt.30.04.2014 seria 11927283 fat.189 dt31.05.2014 seria 11927313
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 154,581 2014-05-29 2014-06-03 32210060542014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ARSH - 602 Shkresa Nr. 2898 Dt 21.05.14 Fat 92 dt 31.03.14 ser 11927215 Kontrata Nr. 2661/3 Dt 12.06.13
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 12,312 2014-05-28 2014-05-29 14310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim kthim te ardhurave sh 19.5.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) M Y R T O SECURITY Tirane 33,683 2014-05-26 2014-05-27 12610870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim shume e dapozituar sh 2.5.2014