Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MURATI BA All 692,999.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MURATI BA Fier 250,000 2014-10-27 2014-10-28 16621110182014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Komuna Gjepalaj (0707) MURATI BA Durres 57,179 2014-05-27 2014-05-27 8823670012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/5%CBLLOKIM GARANCI PUNIME NDERT AMBUL.
  Komuna Gjepalaj (0707) MURATI BA Durres 135,820 2014-05-27 2014-05-27 8723670012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/5%CBLLOKIM GARANCI PUNIME NDERT QENDER SHENDETS.
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MURATI BA Fier 250,000 2014-03-21 2014-03-24 4321110182014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QEA 2111018 Dertyrime te prapambetura
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >