Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MILI FAR All 2,474,540.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 39,000 2014-12-23 2014-12-24 13910160052014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1016005,Inst.Perg Qenve te Polic pagese ilace e medikamente up 34 dt 9.12.14, ftesa 9.12.14, fitues 12.12.14, ft 512 dt 16.12.14 sr 18692282 fh 7 dt 16.12.14
  Universiteti Bujqesor (3535) MILI FAR Tirane 29,350 2014-12-05 2014-12-09 48210110412014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Univer.Bujqesor BL MATERIALE UP 109 DT 22.09.2014 NJ. FIT 29.09.2014 FAT 366 DT 30.09.2014 FAT 366 DT 30.09.2014 SERI 17646635 FH 75 DT 30.09.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) MILI FAR Tirane 1,965,000 2014-11-11 2014-11-12 26210051112014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore ISUV paguar blerje biopreparate veterinare ( vaksine , kontrate nr 14 dt 14.08.2014, u.p. nr 13/1 dt 09.07.2014, nj.fit dt 06.08.14,, p.v.nr 1,2, dt 11,24.07.2014, fat nr 431 dt 05.11..2014 seri 18692201f.hyrje nr 4dt 05.11.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) MILI FAR Tirane 73,250 2014-10-20 2014-10-21 41410110412014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Univer.Bujqesor BL FURNITURA UP 109 DT 22.09.2014 FAT 366 DT 30.09.2014 SERI 17646635 FH 75 DT 30.09.2014
  IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 98,440 2014-09-17 2014-09-18 9410160052014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1016005,Inst.Perg Qenve te Polic pagese up 18 dt 1.8.14, pv 5.8.14, klasif 6.8.14, ft 297 dt 8.8.14 fh5 dt 8.8.14 ser 15048414
  IPQP Tirane (3535) MILI FAR Tirane 239,800 2014-06-24 2014-06-25 6710160052014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Inst. Perg.Qeneve te Polic ilace medikamente, up.nr.9 dt.25.03.14 pv. dt.27.03.2014 klasifik. perf. app dt.27.03.2014 fat.120,122,125 dt.31.03.2014 seria 12280478,12280480,12280483, fh.nr.IPQP nr.1,2,3 dt.31.03.2014
  Shkolla "Agrobiznesit", Kavaje (3513) MILI FAR Kavaje 29,700 2014-06-09 2014-06-10 3810111312014 Ilaçe dhe materiale mjeksore AGROBIZNESI LIKUJDIM FAT 191 DT 23.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >