Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All METRO POLIS All 11,104,211.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) METRO POLIS Tirane 2,850,000 2014-12-23 2014-12-24 28621650012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Vore lik sit hartimit InstrumentVendore te Planifik.vazhd procedure ,urdh prok nr 56 dt 02.03.2012,njoft fit 56/6 dt 14.05.2012,APp 28.05.2012,kontr 56/7 dt 24.05.2012,vazhd fat 5 dt 11.06.2013( lik pjesor) seri 3716.3932
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) METRO POLIS Tirane 465,311 2014-10-01 2014-10-02 21310560012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH Konsulence,kont dt 12.05.2014,vendim KKT 07.03.2014,fat nr 19 dt 01.09.2014 sr 37163947
  Komuna Xhafzotaj (0707) METRO POLIS Durres 5,467,700 2014-07-04 2014-07-07 16523660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ STUDIM PROJEKTIM
  Bashkia Vore (3535) METRO POLIS Tirane 1,990,000 2014-06-19 2014-06-20 135 21650012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Vore lik sit hartimit InstrumentVendore te Planifik.vazhd procedure ,urdh prok nr 56 dt 02.03.2012,njoft fit 56/6 dt 14.05.2012,APp 28.05.2012,kontr 56/7 dt 24.05.2012,fat 5 dt 11.06.2013( lik pjesor)
  Bashkia Berat (0202) METRO POLIS Berat 331,200 2014-03-13 2014-03-17 14421020012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 3.dt.01.04.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >