Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MESSER ALBAGASS SH.P.K All 79,842,518.00 450 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) MESSER ALBAGASS SH.P.K Berat 270,112 2014-12-30 2014-12-31 73610130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 oksigjen mjeksor
  Sp. Delvine (3704) MESSER ALBAGASS SH.P.K Delvine 8,808 2014-12-30 2014-12-31 21510130662014 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik.fat.nr.195 date 26.12.2014 nga spitali delvine per oksigjen
  Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 133,588 2014-12-30 2014-12-31 76910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
  Spitali Elbasan (0808) MESSER ALBAGASS SH.P.K Elbasan 17,616 2014-12-30 2014-12-31 77010130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Oksigjen i gazte
  Spitali Fier (0909) MESSER ALBAGASS SH.P.K Fier 146,800 2014-12-30 2014-12-31 88710130172014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale OKSIGJEN SPITALI FIER
  Sp. Gramsh (0810) MESSER ALBAGASS SH.P.K Gramsh 58,720 2014-12-30 2014-12-31 51310130692014 Sherbime te tjera 1013069 Fat.nr.4888.date:26.12.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Kavaje (3513) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kavaje 23,488 2014-12-30 2014-12-31 41610130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 4897 DT 27.12.2014 KONTRA 973/7 DT26.12.2014
  Sp. Kavaje (3513) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kavaje 5,872 2014-12-30 2014-12-31 41710130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 44917 DT 29.12.2014 KONTRA 973/7 DT26.12.2014
  Spitali Lushnje (0922) MESSER ALBAGASS SH.P.K Lushnje 198,180 2014-12-29 2014-12-31 57910130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER OKSIGJEN SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.471 DATE 07.06.2014
  Spitali Lushnje (0922) MESSER ALBAGASS SH.P.K Lushnje 108,632 2014-12-31 2014-12-31 58810130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER OKSIGJEN SIPAS FATURES DHJETOR 2014 PER KONTRATEN NR.471 DATE 07.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tirane 595,395 2014-12-30 2014-12-31 49510130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA oksigjen vazhdim kontr.545/22 dt. 11.06.2014 fat.4387(17659787) dt. 17.11.2014 fh. 78 dt. 17.11.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tirane 4,800 2014-12-30 2014-12-31 52310130482014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISHP akull i thate VAZHDIM KONTRATE 27.05.2014 fat.4311(17659711) dt. 12.11.2014 fh. 147 dt. 12.11.2014
  Sp. Tropoje (1836) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tropoje 86,400 2014-12-30 2014-12-31 38110130872014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Sherbimi Spitalor riparim ventil situcion dt 26.12.2014
  Spitali Vlore (3737) MESSER ALBAGASS SH.P.K Vlore 146,800 2014-12-30 2014-12-31 58110130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONTRATE 2344 FAT 29.12.2014
  Sp. Kavaje (3513) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kavaje 13,212 2014-12-29 2014-12-30 40810130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 4853 DT 23.12.2014 KONTRATE 924 DT 02.12.2014
  Sp. Kruje (0716) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kruje 15,965 2014-12-29 2014-12-30 62410130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 4910 me nr serial 17637810 DT 29.12.2014
  Sp. Laç (2019) MESSER ALBAGASS SH.P.K Laç 14,680 2014-12-18 2014-12-30 41310130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE OKSIGGJENI KONTRATE NR 241 DT 11.06.2014 FT NR 4781 DT 18.12.2014
  Sp. Mat (0625) MESSER ALBAGASS SH.P.K Mat 44,040 2014-12-29 2014-12-30 36810130782014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Mat (1013078) Lik.Te tjera mater. e sherbime speciale (oksigjen). Fat.Nr.4845 Dt.23.12.2014.Urdh.Prok.M.SH Nr.122 Dt.26.03.14. Kontr.nr.378Prot Dt.19.06.14
  Sp. Tepelene (1134) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tepelene 10,533 2014-12-26 2014-12-30 235/10130862014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale OKSIGJEN FT DT B08.07.2014 SPITALI
  Sp. Tepelene (1134) MESSER ALBAGASS SH.P.K Tepelene 7,046 2014-12-29 2014-12-30 232/10130862014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ft nr 193.39/24.12.2014 spitali teplene oksigjen