Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEROLLI OIL All 8,648,134.00 41 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Vreshtas (1515) MEROLLI OIL Korçe 404,000 2014-12-24 2014-12-26 26525010012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VRESHTAS BLERJE KARBURANT LIK FATEURE 452 DAT 15.12.2014
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-12-18 2014-12-19 14924870012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 434 dt 01.12.2014,fh nr 12 dt 02.12.2014,up nr 2 dt 31.03.2014
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 76,720 2014-12-16 2014-12-17 23424990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC KARBURANT FAT.422 DT 25.11.14
  Shtepia e Foshnjes Korce (1515) MEROLLI OIL Korçe 45,125 2014-12-12 2014-12-15 14921220152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2122015 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.76 DT.27.02.2012 KARBURANT (DETYRIM I PRAPAMBETUR)
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-12-04 2014-12-04 13824880012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fta nr 403 dt 12.11.2014,fh nr 10 dt 12.11.2014,up nr 2 dt 31.03.2014
  Komuna Voskop (1515) MEROLLI OIL Korçe 109,199 2014-11-27 2014-12-01 22725060012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VOSKOP FAT.225 BLERJE NAFTE
  Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 210,000 2014-11-24 2014-11-24 51421200012014 Sherbim per ngrohje 2120001 bashkia erseke shpenz per ngrohje lik i fat nr 408 dt 17.11.2014,fh nr 188 dt 17.11.2014,kontrate nr 2 dt 10.04.2014,up nr 2 dt 18.02.02014
  Komuna Voskop (1515) MEROLLI OIL Korçe 147,301 2014-11-21 2014-11-24 19325060012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VOSKOP FAT.225 DT.30.06.2014 BLERJE NAFTE
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-10-23 2014-10-23 11724870012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 356 dt 13.10.2014,fh nr 9 dt 13.10.2014,up nr 2 dt 31.03.2014
  Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 200,000 2014-10-20 2014-10-21 45321200012014 Sherbim per ngrohje 2120001 bashkia erseke shpenz per sherbim per ngrohje kontarte nr 2/1 dt 10.04.2014,up nr 2 dt 18.02.2014,lik i fat nr 318 dt 25.09.2014, fh nr 138 dt 25.09.2014
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 349,520 2014-10-17 2014-10-20 20524990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC BLERJE NAFTE FAT.3 DT 01.09.14 (PJESORE)
  Komuna Vreshtas (1515) MEROLLI OIL Korçe 202,000 2014-10-17 2014-10-20 21425010012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VRESHTAS BLERJE KARBURANTI FAT NR 346 DAT 6.10.2014
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-10-17 2014-10-17 10924870012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 322 dt 18.09.2014,fh rn 6 dt 19.09.2014,up nr 2 dt 31.03.2014
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-09-22 2014-09-22 10024870012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per karburant lik i fat nr 295 dt 29.08.2014,fh nr 5 dt 29.08.2014,up nr 2 dt 31.03.2014
  Komuna Vreshtas (1515) MEROLLI OIL Korçe 393,287 2014-09-17 2014-09-18 18625010012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VRESHTAS BLERJE KARBURANT NR FAT 304 DAT 2.09.2014
  Komuna Voskop (1515) MEROLLI OIL Korçe 143,500 2014-09-05 2014-09-08 16825060012014 Karburant dhe vaj KOMUNA VOSKOP FAT.225 BLERJE NAFTE,LIKUJDIM PJESOR
  Bashkia Erseke (1514) MEROLLI OIL Kolonje 185,581 2014-08-19 2014-08-20 36821200012014 Sherbim per ngrohje 2120001 bashkia erseke shpenz per ngrohje ,kontrate nr 2 dt 10.04.2014,up nr 2 dt 18.02.2014,fat nr 202,226,270 dhe fh nr 115,122,127 dt 09.06.2014,30.06.2014,01.08.2014 15.08.2014,
  Bashkia Pustec (1515) MEROLLI OIL Korçe 90,480 2014-08-13 2014-08-14 15724990012014 Karburant dhe vaj KOMUNA PUSTEC FAT 229 DT 30.06.2014 KARBURANT
  Komuna Clirim (1514) MEROLLI OIL Kolonje 43,332 2014-08-12 2014-08-12 8024870012014 Karburant dhe vaj 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per per karburant lik i fat nr 256 dt 22.07.2014,fh nr 4 dt 23.07.2014 me up nr 2 dt 31.03.2014
  Komuna Lekas (1515) MEROLLI OIL Korçe 700,000 2014-07-25 2014-07-29 10124970012014 Karburant dhe vaj K LEKAS FAT B248 DT 13.07.2014 BLERJE KARBURANT