Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MENI All 36,847,211.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Durres (0707) MENI Durres 219,600 2014-12-29 2014-12-30 18310100812014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore LYERJE OBJEKTI /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
  Bashkia Librazhd (0821) MENI Librazhd 1,090,866 2014-12-30 2014-12-30 49421280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.47 DT:23.12.2014 LIK.SIT.PERFUNDIMTAR RIK.I BRENDSHËM I GODINËS KATI I TRETË
  Komuna Paper (0808) MENI Elbasan 97,558 2014-12-26 2014-12-29 20823940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Kom Paper ndertim zone reklative
  Bashkia Korce (1515) MENI Korçe 778,050 2014-12-26 2014-12-29 79721220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIA KORC QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT 46 DATE 22.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MENI Elbasan 500,000 2014-12-22 2014-12-23 34621090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ek Arsimit rikostruksion shkolle
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MENI Tirane 573,930 2014-12-19 2014-12-23 51110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MZHUT rikonstr ambjente kont shtese 4996/4 13.11.2014 akt kolaudim 28.11.2014 fat 42 s 12700542
  Komisariati i Policise Durres (0707) MENI Durres 860,580 2014-12-22 2014-12-23 38810160252014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016025 DREJT POLICISE MIREMBAJTJE OBJEKTE NDERTIMORE
  Bashkia Korce (1515) MENI Korçe 15,327,232 2014-12-17 2014-12-18 76821220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT 41 DATE 10.12.2014
  Bashkia Korce (1515) MENI Korçe 6,522,282 2014-12-11 2014-12-12 72321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KORCE QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMINE KULTURES FAT 41 DATE 25.11.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) MENI Tirane 1,686,242 2014-11-25 2014-11-26 63910180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH Mbroj.atm godinave urdher 193/6 dt 13.06.2014 pv 26.06.2014/30.06.2014 njfot app 14.07.2014 kontr 193/2 dt 29.07.2014 urdh 324/2 dt 23.09.2014 pv 25.09.2014 sht kontr 324/6 dt 29.09.2014 fat 12700536/12700537
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) MENI Tirane 172,517 2014-11-25 2014-11-26 63810180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH Mbroj.atm godinave urdher 193/6 dt 13.06.2014 pv 26.06.2014/30.06.2014 njfot app 14.07.2014 kontr 193/2 dt 29.07.2014 urdh 324/2 dt 23.09.2014 pv 25.09.2014 sht kontr 324/6 dt 29.09.2014 fat 12700536/12700537pv kol 12.11.2014
  Komuna Luz I Vogel (3513) MENI Kavaje 45,613 2014-11-20 2014-11-21 24924710012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA LUZ DHENIE 5% TE NGURTESUAR NE VITIN 2013 PER RIKONSTRUKSION ZYRE KOMUNE URDHER I BRENSHEM DT 17.11.2014 KERKES MENI DT 31.10.2014
  Sp. Laç (2019) MENI Laç 536,085 2014-11-12 2014-11-13 32510130752014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER MIREMBAJTJE OBJKTE NDERTIMORE KONT NR 23/8 DT 15.09.2014 FT NR 35 DT 10.10.2014
  Komuna Xhafzotaj (0707) MENI Durres 949,546 2014-11-11 2014-11-11 27623660012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2366001 KOM XHAFZOTAJ SHPENZIME LYERJE SHKOLLA
  Gjykata e rrethit Lushnje (0922) MENI Lushnje 159,995 2014-10-28 2014-10-31 16810290292014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1029029 Gjykata Lushnje rikonstruksion godine fat.33. DT.04.10.2014 seria 12700533
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MENI Tirane 1,586,891 2014-10-10 2014-10-10 37010940012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MZHUT rikonstr ambjente sit perf 11.09.2014 akt kol 10.10.2014 fat 32 11.09.2014 kont va 2983/2 25.07.2014
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) MENI Tirane 401,235 2014-10-06 2014-10-07 101087002 2014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Drejtori e Sherbimeve Qeveritare ,lik 5% garanci rik nPall Kongres.,kontr 10.12.2012,fat 67+68 dt 17+24.12.2012,,seri 88574422+23 proc verb marj dor dt 28.01.2014,fat
  Shkolla e Magjistratures (3535) MENI Tirane 109,582 2014-09-24 2014-09-25 22010550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve SHKOLLA E MAGJISTRATURES RIKOSTRUKSIONRRJETI UP 576 DT 29.10.2013 KONTRATE 361/1 DT 30.12.2014 FAT 12 DT 23.01.2014 SERI 12700512 AKT KOL 15.01.2014 PV 15.01.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) MENI Tirane 125,286 2014-09-16 2014-09-17 18210300012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) GJYKATA KUSHTETUSE SHP. RIPARIMI UP 46 DT 29.07.2014 FT OFERTYE 30.07.2014 NJ. FIT 4.08.2014 SIT 21.08.2014 KONTRATE 46/1 DT 4.08.2014 FAT 21.08.2014 SERI 12700529 PV 21.08.2014
  Gjykata Kushtetuese (3535) MENI Tirane 36,000 2014-09-08 2014-09-09 18410300012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJYKATA KUSHTETUSE sherbim pv 4 dt 26.08.2014 fat 26.08.2014 seri 12700530 fh 20 dt 26.08.2014 pv 26.08.2014