Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MELKANS All 1,000,260.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Shkoder (3333) MELKANS Shkoder 206,052 2014-12-23 2014-12-24 59110250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES KOSTO DHJETOR
  Zyra e Punes Shkoder (3333) MELKANS Shkoder 313,782 2014-12-16 2014-12-17 53510250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025033 ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI KOSTO TRAJNIMI SUBJEKTI MELKANS
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) MELKANS Tirane 366,000 2014-12-09 2014-12-10 326100413120141 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 300 dt 18.11.2014,marreveshje dt 19.09.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Zyra e Punes Shkoder (3333) MELKANS Shkoder 114,426 2014-11-21 2014-11-24 43510250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025033 ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI KOSTO TRAJNIMI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >