Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEGAPHARMA All 619,443,281.00 563 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 12,210 2014-12-30 2014-12-31 57210130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 38830 NR SER 119664167 DT 13.12.2014 FH NR 198 DT 15.12.2014 KONTR 369.1 DT 13.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) MEGAPHARMA Tirane 856,685 2014-12-30 2014-12-31 69610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT BARNA uP. 610 DT. 08.11.2014 NJFT. 6177/16 DT. 07.11.2014 KONTR.124 DT. 14.11.2014 FAT.35691(119661029) DT. 17.11.2014 FH. 221 DT. 17.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) MEGAPHARMA Tirane 143,756 2014-12-28 2014-12-30 65310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.64 dt. 09.06.2014 fat.25324(119650870) dt. 11.08.2014 fh. 124 det. 11.08.2014 fat,.26448(119651794) dt. 25.08.2014 fh. 143 dt. 25.08.2014
  Sp. Tropoje (1836) MEGAPHARMA Tropoje 54,279 2014-12-29 2014-12-30 37510130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace shtese kontrate 22.12.14 ft 39857 dt 22.12.14 fh 96 dt 23.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 800,000 2014-12-27 2014-12-29 337610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2569/5 d 9/6/14,fat 36908 d 27/11/14 s 119662246,fh 4307 d 27/11/14
  Spitali Ushtarak (3535) MEGAPHARMA Tirane 143,756 2014-12-28 2014-12-29 65310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.64 dt. 09.06.2014 fat.25324(119650870) dt. 11.08.2014 fh. 124 det. 11.08.2014 fat,.26448(119651794) dt. 25.08.2014 fh. 143 dt. 25.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 6,715,503 2014-12-28 2014-12-29 337010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/15 DT 14.11.14 FAT 36685 DT 25.11.14 FH 4299 DT 25.11.14
  Sp. Peqin (0827) MEGAPHARMA Peqin 63,953 2014-12-24 2014-12-29 16210130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali PEQIN LIKUJDIM FAT NR 113 DT 15.12.2008 MEDIKAMENTA
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 439,197 2014-12-26 2014-12-26 337110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 4913/15 DT 14.11.14 FAT 36685 DT 25.11.14 FH 4032 DT 25.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 8,112,000 2014-12-23 2014-12-26 334810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kon vazh 2570/2 d 3/6/14,fat 32834 d 27/10/14 s 119658174,fh 4139 d 27/10/14
  Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 92,920 2014-12-24 2014-12-26 79510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.35892,39278,39495 DT 18.11.14 DT 17.12.14 DT 18.12.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,351,900 2014-12-23 2014-12-24 76310130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,SUSM SHEFQET NDROQI, BARNA uP.183 DT. 08.10.2014 KONTR.702 DT. 20.10.2014 FAT.36890(119662228) DT. 27.11.2014 FH.2 DT. 01.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,159,721 2014-12-19 2014-12-23 337510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim nr.2363/79 bdt. 06.06.2014 fat.36889(119662227) dt. 27.11.2014 fh. 4304 dt. 27.11.2014
  Sp. Permet (1128) MEGAPHARMA Permet 18,000 2014-12-22 2014-12-23 44610130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET FAT NR 39276 DT 17.12.2014
  Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 11,245 2014-12-18 2014-12-22 47710130692014. Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.39866402 dt:16.09.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Kavaje (3513) MEGAPHARMA Kavaje 9,000 2014-12-19 2014-12-19 40610130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 39199 DT 17.12.2014 KONTR 480/15 DT 25.07.2014
  Spitali Lezhe (2020) MEGAPHARMA Lezhe 281,010 2014-12-18 2014-12-19 52210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.39219 DT.17.12.2014
  Spitali Fier (0909) MEGAPHARMA Fier 242,075 2014-12-16 2014-12-17 82310130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE PER SPITALIN FIER
  Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 83,025 2014-12-16 2014-12-17 47710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.21021827 dt:06.09.2007 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) MEGAPHARMA Gramsh 2,375 2014-12-16 2014-12-17 47210130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Sa paguar fat.nr.119663838 dt:11.12.2014 nga Drejtoria e Spitali Gramsh