Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MC NETWORKING All 878,647.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) MC NETWORKING Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 19910100972014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl rip printera form emrgjent dt 24.12.2014, seri 19380887 dt 24.12.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-12-22 2014-12-23 44510940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje faqes webit urdher 169 07.05.2014 kont sherb 330 18.03.2014 fat 895 s 18483145
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) MC NETWORKING Tirane 130,000 2014-12-17 2014-12-19 55310940172014 Sherbime te tjera INUK internet tetor dhjetor 2014 fat 756 , 880
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-12-15 2014-12-16 17110110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE INTERNET KONTRATE NE VAZHDIM DT 1.03.2014 FAT 8.122014.
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-12-03 2014-12-04 40010940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje urdher 169 07.05.2014 kont sherb 330 18.03.14 fat 826 18.11.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-11-21 2014-11-21 15910110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE INTERNET KONTRATE NE VAZHDIM DT 1.03.2014 FAT 18.11.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-10-27 2014-10-27 34910940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje faqe webi urdher 169 07.05.2014 kont sherb 330 18.03.2014 fat 743 20.10.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-10-22 2014-10-22 14210110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE tel
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) MC NETWORKING Tirane 84,000 2014-10-21 2014-10-21 44310940172014 Sherbime te tjera 1094017 INUK internet gusht shtator 2014fat 709 13.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-09-29 2014-09-29 29710940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje website urdher 169 07.05.2014 fat 643 19.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-09-29 2014-09-29 29810940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje website urdher 169 07.05.2014 fat 645 19.09.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-09-26 2014-09-26 12410110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE INTERNET KONTRATE NE VAZHDIM DT 1.03.2014 19.9.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) MC NETWORKING Tirane 159,600 2014-09-25 2014-09-25 40110940172014 Sherbime te tjera INUK internet prill korrik 2014 fat 531 06.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-09-16 2014-09-17 27710940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT, mirmbajtje faqe webi kont sherb 330 18.03.2014 urdher 169 07.05.2014 fat 491 26.07.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-09-16 2014-09-17 27610940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT, mirmbajtje faqe webi kont sherb 330 18.03.2014 urdher 169 07.05.2014 fat 377 24.06.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-08-05 2014-08-06 10510110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE ush interneti f 4.8.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-07-16 2014-07-17 9210110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE INTERNET KONTRATE NE VAZHDIM DT 1.03.2014 FAT 12.7.2014
  Agjensia e Akreditimit (3535) MC NETWORKING Tirane 10,200 2014-06-26 2014-06-26 7610110532014 Sherbime telefonike AGJENSIA E AKREDITIMIT TE ARSIMIT TE LARTE internet qershor 2014,up17.2.2014f24.6.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-06-19 2014-06-23 16810940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje web-i urdher 169 07.05.2014 kont 330 18.03.2014 fat 288 17.04.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-06-19 2014-06-19 16710940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje web-i urdher 169 07.05.2014 kont 330 18.03.2014 fat 208 17.04.2014