Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MANE/S All 106,947,024.00 25 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Siperm (1111) MANE/S Gjirokaster 10,782,497 2014-12-31 2014-12-31 26124530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2453001 KOMUNA VRISERA ujesjellesi jorgucat, ituacion 1 preventiv punimesh, fat tat 13 seria 84207889 kontrate dt 23.012.2014
  Bordi i Kullimit Berat (0202) MANE/S Berat 1,078,252 2014-12-29 2014-12-30 24610050672014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bordi i kullimit 5% per Mane/s lirim garancie 1005067
  Komuna Vergo (3704) MANE/S Delvine 2,754,240 2014-12-30 2014-12-30 174/23250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr.14 date 17.12.2013 per ujesjellesin fushe veri paraqitur e prapambetur nga komuna vergo
  Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 842,666 2014-12-26 2014-12-30 16527430012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2743001 Skrapar;Komuna Çepan; Terheqje Garanci punimeshRik Ujsj.Fshati Prishte Certifik.e marrjes dorzim DT 09.08.2013 Pr-Verb dorzim objekti dt 24.09.2014
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 12,654,000 2014-12-30 2014-12-30 25821600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE SHETITORJA BUZE DETIT QEPARO
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 5,224,392 2014-12-26 2014-12-29 64921380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive restaurim dhe ndertim amjenteve ne funksion zadra e notit faza 3 nr fat 10 dt 15.12.2014 nga bashkia
  Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 73,861 2014-12-24 2014-12-26 16427430012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2743001 Skrapar;Komuna Çepan; Rik Ujsj.Fshati Prishte Fature nr.09/84207884 DT 12.12.2014 VEND I Kom.te Zhvill.te Rajoneve nr 20 dt.19.11.2014
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 2,704,445 2014-12-12 2014-12-15 55521380012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA SARANDE,RIKONSTRUKSION I RRUGES HYRESE NR 2 BERDENESH NGA ALUIZNI
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 14,383,380 2014-12-15 2014-12-15 23421600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE SHETITORJA BUZE DETIT QEPARO FAT 05.12.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) MANE/S Durres 247,200 2014-12-11 2014-12-11 21810120032014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/PUNIME MIREMB,
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 13,036,032 2014-11-26 2014-11-26 25121560012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga konispoli fat nr 6 dat 24.11.2014
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 1,425,270 2014-11-26 2014-11-26 24821560012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga konispoli fat nr 4 dat 11.11.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) MANE/S Durres 399,880 2014-11-12 2014-11-13 18410120032014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/ PUNIME . MUZEU KAVAJE.
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 9,942,003 2014-10-28 2014-10-31 22521560012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga b konispol fat nr 31 dat 15.10.2014
  Komuna Cepan (0232) MANE/S Skrapar 838,779 2014-10-22 2014-10-23 11527430012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Skrapar;Komuna Çepan;certifikate dorz objekti Uj.fshatit Prishte dt.24.09.2014
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 9,775,500 2014-10-17 2014-10-17 20121600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION RRUGES QEPARO SITUACION NR 1
  Komuna Mesopotam (3704) MANE/S Delvine 1,883,280 2014-09-26 2014-09-29 11123280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr28 date 17.09.2014 per rik.e rrugeve te fshatit Krane nga komuna e mesopotamit sipas prok.elek.dhe kontrates date 18.08.2014 .proces varbak kolaudimi dhe certifikates marrjes se perkohshme ne dorezim te punimeve,sit. nr.28 date
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) MANE/S Durres 398,780 2014-09-26 2014-09-26 15410120032014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/BL.
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 2,139,065 2014-09-09 2014-09-09 16921600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION RRUGES QEPARO FAT 15.07.2014
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 4,717,580 2014-08-29 2014-08-29 165.21560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik nga b konispol fat nr 25 dat 05.08.2014