Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All M.A.K STUDIO All 3,869,231.00 60 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) M.A.K STUDIO Mallakaster 24,000 2014-12-31 2014-12-31 252 2131001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER MAK STUDIO PER BASHKINE BALLSH
  Komuna Shushice (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 45,000 2014-12-30 2014-12-31 29323980012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MBIKQ.PUNIMESH KOMUNA SHUSHICE
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 450,000 2014-12-30 2014-12-31 44310130592014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projekt vendosje sistem kondicionimi Spitali Psikiatrik
  Dogana Kukes (1818) M.A.K STUDIO Kukes 90,000 2014-12-29 2014-12-31 182.1009320132014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative kolaudim objektesh ft133seri17998784Dt11.12.2014 Dogana Kukes
  Spitali Ushtarak (3535) M.A.K STUDIO Tirane 24,000 2014-12-27 2014-12-30 68910131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES Up. 106/3 dt. 31.10.2014 njft. 24.12.2014 kontr. 112 dt. 12.11.2014 fat.151(179988070 dt. 24.12.2014
  Bashkia Orikum (3737) M.A.K STUDIO Vlore 21,000 2014-12-29 2014-12-30 28221580012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE PUNIMESH PER "RIKONCEPTIMI I SHESHIT PARA BASHKISE " BASHKIA ORIKUM 2158001 FATURA NR.137 DT.12.12.2014
  Komuna Shupenze (0603) M.A.K STUDIO Bulqize 46,200 2014-12-29 2014-12-30 16223180012014 Sherbime te tjera KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin M.A.K STUDIO SHPK per PO 4069
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) M.A.K STUDIO Tirane 14,643 2014-12-30 2014-12-30 810160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 146 dt 23.12.2014,seri 17998802,urdhe nr 9771/1 dt 29.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.A.K STUDIO Gjirokaster 31,200 2014-12-29 2014-12-30 56321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , mbykqyrje punimesh,fatura nr 107 dt 17.11.2014, nr serial 17998758
  Komuna Kodovjak (0810) M.A.K STUDIO Gramsh 468,000 2014-12-26 2014-12-29 31124310012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2431001 Fat.nr.17998761 dt:21.11.2014 nga Komuna Kodovjta
  Komuna Pishaj (0810) M.A.K STUDIO Gramsh 200,000 2014-12-29 2014-12-29 58124300012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2430001 Fat.nr.17998781 dt:10.12.2014 nga Komuna Pishaj
  Komuna Klos (0625) M.A.K STUDIO Mat 15,600 2014-12-26 2014-12-29 37426540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Hidro. Tarace te Bashk. Klos". Fat.Nr.48 Dt.03.12.2013 Urdh. Prok. Nr.06 Dt.14.05.2013.
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) M.A.K STUDIO Lezhe 35,400 2014-12-29 2014-12-29 18810050742014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 143 DT 16.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) M.A.K STUDIO Tirane 24,000 2014-12-27 2014-12-29 68910131042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per konstrukione ( ndertime) SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES Up. 106/3 dt. 31.10.2014 njft. 24.12.2014 kontr. 112 dt. 12.11.2014 fat.151(179988070 dt. 24.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) M.A.K STUDIO Gjirokaster 57,720 2014-12-19 2014-12-24 54321150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001 BASHKIA GJIROKASTER ,MBYKQYRJE PUNIMESH, FATURA NR 106 DT 17.11.2014, NR SERIAL 17998757
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) M.A.K STUDIO Tirane 19,800 2014-12-19 2014-12-23 43410160072014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 602,QSHAMT MBIKQYRJE,UP 883 D 31/7/14,NJF 1/8/14,KONTR 1137/3 D 6/8/14,FAT 17998798 D 15/12/14
  Qarku Berat (0202) M.A.K STUDIO Berat 247,500 2014-12-19 2014-12-23 54020420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve keshilli i qarkut berat lik fat dhjetor 2014 mbikeqyrje punimi
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 11,400 2014-12-18 2014-12-19 23010050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi i kullimit elbasan mbikqyrje punimesh
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 11,400 2014-12-18 2014-12-19 22910050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi i kullimit elbasan mbikqyrje punimesh
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) M.A.K STUDIO Elbasan 11,400 2014-12-18 2014-12-19 22810050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi i kullimit elbasan mbikqyrje punimesh