Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LEON KONSTRUKSION All 60,017,559.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Qender (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 1,191,248 2014-12-30 2014-12-31 32328350012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K QENDER 2835001 RIKONSTRUKSION FSHATIT KERKOVE
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 3,094,139 2014-12-22 2014-12-29 70821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001Bashkia Lu lik.situacioni nr.3,Restaurimi i nderteses ku u mbajt Kongresi i Lushnjes, fat.nr.16944316 dt.22.12.2014,kontr.nr.4581 dt.19.11.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 3,978,924 2014-12-26 2014-12-29 19110120702014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012070 DRMK RIKONSTRUKSION I KISHES SE SHEN SPIRIDHONIT
  Bashkia Memaliaj (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 7,124,054 2014-12-24 2014-12-26 282/21430012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIT I RRUGES RAPO CELA FT NR 35/18.12.2014 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 11,859,488 2014-12-16 2014-12-18 423/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ft nr 33/15.12.2014 bashki tepelene
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 3,229,406 2014-12-16 2014-12-17 70421290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001Bashkia Lu lik.restaurimi i nderteses ku u mbajt Kongresi i Lushnjes,situacioni nr.2, fat.nr.16944312 dt.15.12.2014,kontr.nr.4581 dt.19.11.2014
  Bashkia Lushnje (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 1,276,455 2014-12-09 2014-12-10 61121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001Bashkia lushnje RESTAURIMI NDERTESES KONGRESI I LUSHNJES likujd.situacioni nr.1 fat.16444309 dt.03.12.2014 kont.4581 dt.19.11.2014
  Komuna Golem (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 1,125,906 2014-12-09 2014-12-10 17326020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2602001 Komuna Golem, Sa xhirojme ne llogari per likujdim per Punime te Ujesjellesit Lagja Hekurudhes sipas fat seri 16944308,nr:36,dt:01.12.2014, Kontrata dt:17.09.2014,Situac. Perf.
  Bashkia Kavaja (3513) LEON KONSTRUKSION Kavaje 1,894,059 2014-10-30 2014-10-31 59221180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION RRUGA PANAIRI KONTRATE 1156/2 DT 07.07.2014 FAT 27 DT 24.10.2014
  Komuna Qender (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 7,507,380 2014-10-27 2014-10-27 25528350012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K QENDER 2835001 SITUACION NR 2
  Bashkia Tepelene (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 5,253,850 2014-10-07 2014-10-10 331/21420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FT NR 23/01.10.2014 RIK SHESHI BASHKI TEPELENE
  Komuna Golem (0922) LEON KONSTRUKSION Lushnje 1,712,873 2014-10-07 2014-10-08 13426020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2602001 Komuna Golem, Sa xhirojme ne llogari per likujdim per Punime te Ujesjellesit Lagja Hekurudhes sipas fat seri 16944304,nr:24,dt:01.10.2014, Kontrata dt:17.09.2014
  Komuna Qender (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 1,520,000 2014-09-25 2014-09-26 21328350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K QENDER 2835001 RIKONSTRUKSION FSHATIT KERKOVE
  Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 2,289,815 2014-09-05 2014-09-08 52621020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.13.09.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 205,797 2014-08-13 2014-08-15 12710120022014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Monumentet 1012002 cbllokim garancie
  Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 3,792,958 2014-07-17 2014-07-21 45121020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 60.dt.20.12.2012
  Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 2,850,000 2014-05-15 2014-05-19 28221020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001.likujdim fature dt.20.12.2012
  Muzeu Historik Vlore (3737) LEON KONSTRUKSION Vlore 111,207 2014-02-17 2014-02-18 10 1012076 2014 Unspecified 5%RESTAURIM MUZEU 1012076
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >