Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A All 157,950.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 47,250 2014-12-24 2014-12-26 22510051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B.KORCE FAT.NR.57 DT.17.12.2014 BLERJE AZOT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,450 2014-12-12 2014-12-15 20910051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B.KORCE FAT.NR.191 DT.21.11.2014 BLERJE AZOT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,450 2014-10-07 2014-10-08 17110051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B.KORCE FAT.NR.155 DT.22.09.2014 BLERJE AZOT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,450 2014-08-06 2014-08-07 13310051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B.KORCE FAT.NR.120 DT.22.07.2014 BLERJE AZOT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 18,450 2014-06-06 2014-06-09 8610051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B KORCE FAT.NR.88 DT.21.05.2014 BLERJE AZOT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) KURUM INDUSTRIAL GASES SH.A Korçe 36,900 2014-05-14 2014-05-15 6910051152014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005115 Q.T.T.B.KORCE FAT.NR.42 DT.19.03.2014 BLERJE AZOT
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >