Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KOMBEAS All 123,494,738.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 10,263,600 2014-12-29 2014-12-30 69421070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT NR 1 RIK RRUGES RINIA DURRESAKE LIK FAT NR 222 DT 24.12.2014
  Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 2,619,509 2014-12-23 2014-12-30 33124600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1812 komuna golaj ,sa likujdojme detyrim fat 09859552 dt 18.10.2013,per sistemim kuz
  Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 1,578,809 2014-12-23 2014-12-30 33224600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 1812 komuna golaj ,sa likujdojme fat 09859575 dt 03.03.2014,per sistemim kuz
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) KOMBEAS Shkoder 1,348,800 2014-12-29 2014-12-30 36010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 09859524 DT 18.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) KOMBEAS Shkoder 1,199,828 2014-12-26 2014-12-29 36510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 09859556 DT 02.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) KOMBEAS Shkoder 654,000 2014-12-26 2014-12-29 36810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 09859523 dt 18.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) KOMBEAS Shkoder 98,400 2014-12-26 2014-12-29 36610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 71074187 DT 15.11.2013
  Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 1,098,437 2014-12-24 2014-12-24 67721070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107001 BASHKIA DURRES LIK SHTESE RIK RRUGA BELISTAR L 8 FAT NR 218 DT 15.12.2014
  Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 303,510 2014-12-22 2014-12-23 66721070012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI RIK RRUGA BELISTAR SHKRESE NR 8494 DT 16.12.2014
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 106,800 2014-12-22 2014-12-23 13810050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites fat Nr 130 dt 15.12.2014Bordi Kullimit Kukes
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) KOMBEAS Shkoder 1,511,248 2014-12-18 2014-12-19 32710060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 16928021 dt 18.11.2014,16928022 dt 01.12.2014
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 13,863 2014-12-18 2014-12-19 14410050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites Fajza fat Nr 129dt 15.12.2014Bordi Kullimit Kukes
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 159,342 2014-12-18 2014-12-19 14210050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites Dobrun Has fat Nr 125 dt 15.12.2014Bordi Kullimit Kukes
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 16,741 2014-12-18 2014-12-19 14310050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites Trektan fat Nr 127dt 15.12.2014Bordi Kullimit Kukes
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 10,645 2014-12-18 2014-12-19 143.10050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites Trektan3 fat Nr 127dt 15.12.2014Bordi Kullimit Kukes
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) KOMBEAS Kukes 854,537 2014-12-17 2014-12-18 13910050732014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005073 Bordi i kullimit rip kanali ujites Begaj Tropoj fat 124 dt 12.12.2014.Bordi Kullimit Kukes
  Sp. Has (1812) KOMBEAS Has 45,760 2014-12-17 2014-12-18 225/10130702014 Karburant dhe vaj 1812 spitali has sa likujdojme detyrim per 2014 fat nr/84609549 dt 12.03.2012 karburant
  Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 255,720 2014-12-17 2014-12-18 31824600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1812 komuna golaj sa likujdojme fat 16928017 dt 30.11.2014,per konstruksion rruge komunale
  Komuna Golaj (1812) KOMBEAS Has 162,283 2014-12-17 2014-12-18 32024600012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2460001 1812 kom golaj sa lik fat 16928016 dt 30.11.2014,per mirmbajtje ndertimore shkollore
  Bashkia Durres (0707) KOMBEAS Durres 983,256 2014-12-09 2014-12-11 63320170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2107001 BASHKIA DURRES SHTESE KONTRATE RIK I KOPSHTIT 1 QESHORI LIK FAT NR 215 DT 03.12.2014