Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KLAJGER KONSTRUKSION All 121,670,773.00 40 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) KLAJGER KONSTRUKSION Lezhe 480,008 2014-12-29 2014-12-30 14110280172014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 202 DT 29.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 476,286 2014-12-22 2014-12-23 58321660012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Kamez Pastrimi i lanes , urdh.dorezim 259 dt.19.11.2014 proc. verbal emergjence dt.19.11.2014 situacion dt.19.11.2014 kont.19.11.2014 fat.198 dt.01.12.2014 seria 05930871
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) KLAJGER KONSTRUKSION Durres 1,799,583 2014-12-19 2014-12-23 495010060952014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/RIK. I KOD. SE D.P.H.
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) KLAJGER KONSTRUKSION Lezhe 5,630,255 2014-12-17 2014-12-18 13910280172014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative PROKURORIA LEZHE LIK FAT.197 DT.15.12.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) KLAJGER KONSTRUKSION Lezhe 169,586 2014-12-12 2014-12-12 19725750012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM KALLMET PAG FAT NR 193 DT 12.11.2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) KLAJGER KONSTRUKSION Lezhe 4,861,838 2014-12-09 2014-12-10 12710280172014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 196 DT 02.12.2014
  Bashkia Mat (0625) KLAJGER KONSTRUKSION Mat 4,348,872 2014-11-24 2014-11-25 52721320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.01 Objekt "Rik. i Fasadave te Pallatave Rruga Kuvendi i Dukagjinit".Fat.Nr.192 Dt.10.11.2014 Kontr. Punime Nr.1543 Prot. Dt.14.10.2014 Urdh. Prok. Nr.98 Dt.21.08.2014.
  Komuna Kallmet I Madh (2020) KLAJGER KONSTRUKSION Lezhe 1,526,711 2014-11-17 2014-11-19 18125750012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM KALLMET PAG FAT NR 189 DT 29.10.2014
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 124,739 2014-10-27 2014-10-28 42221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. 5% rr.Golaj 1 Bathore Um.dorez.nr.204dt.16.07.2014 pv. dt.16.07.2014 kont ne vazhdim 177dt03.04.2013 sit perf.dt.18.04.2013 fat.154 dt.03.06.2013 seria 05930827 akt. kol. dt.17.05.2013
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 168,731 2014-10-27 2014-10-28 42421660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. 5% garanci rr.28 nentor L.Bathoreurdh.md.nr.203 dt.16.07.2014 pv.md16.07.2014fat155dt.03.06.13seria05930828kont.ne vazh nr.154dt.03.04.2013akt.kol.24.05.14sit.perf.20.05.2014
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 600,000 2014-10-27 2014-10-28 42321660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. dif. sit. perf. rr.Helsinki lik 5% kont ne vazhdim nr217 dt.04.04.13 sit. perf.02.05.2013 akt. kol.03.05.2014 fat.153 dt.22.05.2013 seria 059300826
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 702,401 2014-10-27 2014-10-28 42121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez lik.5%Ndertim rr.Rozafa Umd.205dt16.07.14 pv. marrj.dorez.16.07.14 akt. kol.22.05.13 kont. vazhdim 193dt.04.04.13 sit. perf.22.05.13 fat.163dt.20.06.13seria 05930836 fat.146dt.16.04.13 seria 05930819
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 600,000 2014-10-27 2014-10-27 42021660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Nd.rruga Sofia dif.sit.per fat.161dt.17.06.13 lik.5%urdh.dorez.nr.207dt.16.07.14 pv.dorez16.07.14 fat.162dt.17.06.13seria 05930835akt.kol.06.06.13kont.vazh.nr.165dt03.04.13 sit.perf.05.06.13 fat161dt.17.06.2013 ser.05930834
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) KLAJGER KONSTRUKSION Durres 1,588,020 2014-10-17 2014-10-20 252610060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/RIK. I KOD. SE D.P.H.
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 667,455 2014-10-14 2014-10-14 40521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert rruga selishte(lik me von mung fondi) dif e fat 184 dt 30.07.2014 sit perf 30.07.2014 up 164 dt 30.06.2014 kontr vazhd 165 dt 30.06.2014 akt kol 30.07.2014
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 368,602 2014-10-14 2014-10-14 40621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert rruga selishte(lik me von mung fondi) dif e fat 183,296 dt 30.07/01.08.2014 sit 29.07.2014 kontr vazhd 162 dt 30.06.2014 akt kol 29.07.2014 up 161 dt 30.06.2014
  Universiteti Politeknik (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 647,220 2014-09-29 2014-09-30 137610110402014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore UNIVERSITETI POLITEKNIK mirmbajtje ndertese ksht sh 11.9.2014 ksht 11.9.2014 fat 16.9.2014 pv 16.9.2014
  Universiteti Politeknik (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 3,395,760 2014-08-13 2014-08-14 117610110402014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore UNIVERSITETI POLITEKNIK mirmbajtje ndertese up 3.6.2014 fo 5.6.2014 k 14.7.2014 f 5.8.2014 pv marrje ne dorezim 5.8.2014
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 1,000,000 2014-08-01 2014-08-01 29621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndertim rruga Selishta , up.161 dt.30.06.2014 njof. kont.163 dt30.06.2014 kont.162 dt.30.06.2014 akt. kol.29.07.2014 sit. perf. 29.07.2014 fat.183dt.29.07.2014 seria 05930856
  Bashkia Kamez (3535) KLAJGER KONSTRUKSION Tirane 2,400,000 2014-08-01 2014-08-01 29521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez ndertim Selishta bathore6 up.164dt30.06.2014 njof. kont.166 dt.30.06.2014 kont.165 dt.30.06.14 akt kol.30.07.2014 sit. perf. 30.07.2014 fat.184 dt.30.07.2014 seria 05930857