Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI All 4,330,327.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI Tirane 478,500 2014-12-11 2014-12-15 27010111532014 Karburant dhe vaj 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike bl karb. up 542 dt 29.10.2014 548 dt 4.11.014 ftes 548/1 dt 4.11.2014 pv f6 dt548/3 dt 23.11.2014 ft 27 dt 24.11.14 s 18588427 fh9 dt 24.11.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 29,400 2014-11-26 2014-11-27 19010250662014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 14 DT 21.11.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) KASTRATI Tirane 64,750 2014-11-14 2014-11-17 44710110412014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univer.Bujqesor. STUDIME KERKIME KONTR. +PL FIN 121 DT 11.04.2014 UP 105 DT 15.09.2014 FAT 10.10.2014 SERI 16517848 FH 83 DT 10.10.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) KASTRATI Tirane 189,520 2014-11-14 2014-11-17 44810110412014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univer.Bujqesor. STUDIME KERKIME KONTR. +PL FIN 121 DT 11.04.2014 UP 97 DT 21.07.2014 PV 2.09.2014 FAT 33 DT 8.10.2014 SERI 16517833 FH 81 DT 8.10.2014
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) KASTRATI Durres 24,000 2014-11-03 2014-11-03 23010050072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK GAZ NGROHJE
  Zyra per te Drejten e autorit (3535) KASTRATI Tirane 53,400 2014-10-30 2014-10-30 12110120632013 Karburant dhe vaj 1012063 , DREJTA AUTORIT blerje karburanti UP 94 dt.14.10.14 ; 94/1 dt.16.10.14 formular nr.6 dt.24.10.14 ft.13 dt.28.10.14 seri 16519063 fh 10 dt.29.10.14
  Zyra per te Drejten e autorit (3535) KASTRATI Tirane 53,940 2014-08-13 2014-08-14 9310120632014 Karburant dhe vaj 602 DREJTA AUTORIT karburant,up nr 60 d t09.07.2014,ftese per oferte dt 16.07.2014,pv dt 04.08.2014,fat nr 28 dt 11.08.2014,fh nr 9 dt 12.08.2014
  Inspektoriati Qendror (3535) KASTRATI Tirane 306,000 2014-07-16 2014-07-17 7110870112014 Karburant dhe vaj Insp Qendror lik nafte ,urdh prok nr 6 dt 08.04.2014,19.06.2014,njift fit ,proc verb dt 19.06.2014,fat 12 dt 27.06.2014 seri 14811512,fl hyr nr 6 dt 27.06.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 21,600 2014-06-27 2014-06-27 10710250662014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 11 dt 26.6.2014
  Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 466,032 2014-05-29 2014-05-29 8921070192014 Karburant dhe vaj TDO 0707 SHTEPIA E FOSHNJES/2107019 FAT 27 NAFTE
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 52,800 2014-05-23 2014-05-23 8710250662014 Karburant dhe vaj 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 FAT 6 DT 21.5.2014
  Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI Durres 89,100 2014-05-22 2014-05-22 8821070192014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707 SHTEPIA E FOSHNJES/2107019 FAT 87 GAZ
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI Tirane 159,100 2014-05-12 2014-05-13 10710111532014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1011153 602 Q.Studimeve Albanologjike karburant kon.112,11.4.2014,pl financ.112/1.11.4.2014,fat5.5.2014,13676150f52,fh5,5.5.2014
  Shtepia e Femijeve Shkollor Shkoder (3333) KASTRATI Shkoder 149,600 2014-05-02 2014-05-05 3921410382014 Sherbim per ngrohje SHTEPIA E FEMIJES SHKOLLORE SHKODER fature nr 13674047 date 25.03.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) KASTRATI Permet 54,900 2014-04-28 2014-04-28 3410100282014 Sherbime te tjera THESARI FAT NR 25 DT 15.04.2014
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 23,400 2014-04-03 2014-04-04 6110250662014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 53 DT 26.3.2014
  Komuna Hundenisht (1529) KASTRATI Pogradec 500,000 2014-04-03 2014-04-04 4327010012014 Karburant dhe vaj LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 11947789 DT 13.12.2013
  Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI Pogradec 299,363 2014-02-28 2014-03-03 2121360012014 Unspecified LIK.Q, ARSIMORE POGRADEC 2136001 FT NR 5 DT 14.02.2014
  Komuna Hundenisht (1529) KASTRATI Pogradec 420,000 2014-02-27 2014-02-28 2127010012014 Unspecified LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 11947789 DT 13.12.2013
  Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI Durres 17,000 2014-02-18 2014-02-18 3810250662014 Unspecified 0707 QENDRA ZHVILLIMIR REZIDENCIAL 1025066 FAT 46 DT 29.1.2014