Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K A C D E D J A All 136,800,782.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 237,528 2014-12-30 2014-12-31 100121230012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala BASHKIA KRUJE LIK 5% GARANCI PUNIMESH AKT I MARJES NE DOREZIM DT 22.09.2014
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 3,270,000 2014-12-18 2014-12-19 58221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik situacion perf.rr.Kashar-Farke, Gose-Helmes kont. ne vazhdim 317 dt.16.04.13 sit. perf.30.10.2014 sit. perf.30.11.14 fat.19 dt.30.11.2014 seria 09137040 akt. kol.dt.30.11.2014 akt.kol 30.10.14 fat.20 dt.30.10.14s09137040
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 20,070,947 2014-12-16 2014-12-16 18221250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndert shk9-vjeç B.Curri situac nr 3Ft 09137050 dt 10.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 1,734,513 2014-12-12 2014-12-15 55021660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik sit.perf.(pjesor) rr. kalmmet fat.37 dt.20.12.2013 seria 09137020 akt. kol.dt.20.12.2013 kont. ne vazhdim 189 dt.04.04.2013 sit. perf.20.12.2013 lik me vonese per arsye te pamjaf, fonde
  Komuna Nikel (0716) K A C D E D J A Kruje 5,510,000 2014-12-10 2014-12-11 39625210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 09137046 dt 1.12.2014 nga komuna nikel
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 17,442,570 2014-12-01 2014-12-02 17721250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ndert shk9-vjeç B.Curri situac nr 2 Ft 09137047dt 01.12.2014 Bashkia Kukes
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 3,600,000 2014-11-20 2014-11-21 47921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Likuidim sit. perf. pjesor rr.D.Zanave kont ne vazhdim 257 dt.05.04.2013 sit. perf.20.10.2014 akt. kol.27.10.2014 fat.17 dt.20.10.2014 seria 09137038
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 89,240 2014-11-19 2014-11-19 84721230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FATURES NR 19 DT 27.05.2013
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 646,348 2014-11-19 2014-11-19 84621230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 32 DT 13.09.2013
  Bashkia Kruje (0716) K A C D E D J A Kruje 210,000 2014-11-19 2014-11-19 84521230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 35 DT 06.11.2014
  Komuna Nikel (0716) K A C D E D J A Kruje 8,550,609 2014-11-06 2014-11-07 36325210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore sa lik fat nr 22 dt 3.11.2014 nga komuna nikel
  Bashkia Kukes (1818) K A C D E D J A Kukes 12,856,943 2014-11-05 2014-11-06 16521250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore ndertim shk 9-vj B.Curri Situac nr1 ft 23dt 05.11.2014 S09137044 Bashkia Kukes
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 1,732,595 2014-10-27 2014-10-27 42821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. sit. nr 3 ndert.rr. Tokiolagj.4 kont ne vazhdim 199 dt.10.09.2012 sit. 3 dt.01.07.2013 fat.27 dt.20.07.2013 seria 09137010
  Komuna Kallmet I Madh (2020) K A C D E D J A Lezhe 349,909 2014-10-14 2014-10-15 16525750012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM KALLMET PAG GARANCI PUNIMESH PER RRUGEN RRABOSHTE
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 1,140,238 2014-10-09 2014-10-10 39621660012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia Kamez 466 Lik 5%garanci punime , urdher 243 dt.29.09.2014 pcv.marrje dorez.29.09.2014 kont.vazhd.393 dt.06.09.2013 sit.perf.12.09.2013 fat.31dt12.09.13 seria 09127014 akt. kol.12.09.2013
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 815,125 2014-09-24 2014-09-24 36921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik.Situacion perfundimtar rr. Altruist fat.29 dt.05.08.2013 seria 09137012 diference fature diference nga urdher shpenz.204 dt.05.06.2014 kont ne vazhdim 209 dt.04.04.13 sit perf.20.06.2013 akt.kolaudim 19.07.2013
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 4,509,901 2014-09-24 2014-09-24 36721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. sit.3rr.Belsh Bathore7kont.ne vazhdim 233dt.04.0413sitdt03.06.13sit02.09.14fat.22dt.03.06.13seria09137005liksit perf.(pjesor)fat.15dhe 14dt02.09.14ser.09137036dhe 09137035
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 7,744,148 2014-09-05 2014-09-05 33121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik ndert rruga moxart kontr vazhd 237 dt 04.04.2013 sit 2 dt 01.02.2014 sit 02.09.2014 fat 1 dt 05.02.2014 seri 09137021(lik me vonese per arsye mungese plani ardh)
  Bashkia Tirana (3535) K A C D E D J A Tirane 9,000,000 2014-08-14 2014-08-14 66921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA TIRANE SIT PERF RIK RRUGA BAJRAM ALLAJ SHKRESA 8649 DT 11.06.14 KONT NE VAZHD 25/5 DT 06.08.12 AKT MAEVESHJ E248/4 DT 05.04.13 SIT PERF 06.07.13 FAT 09137016 DT 01.11.13 PV KOLAUDIM 02.09.13
  Bashkia Kamez (3535) K A C D E D J A Tirane 8,400,000 2014-07-22 2014-07-22 28121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez lik sit perfundimtar pjesor kontrat ne vazhdim nr.189 dt.04.04.2013 sit. nr.1 dt.03.06.2013 sit. perf. 20.12.2013 fat.23 dt.03.06.2013 seria 09137006 fat.37 dt.20.12.2013 seria 09137020 akt. kolaudimi dt.20.12.2013